WELCOME TO nuchem-rosenberg.com
child molestation INTERNATIONAL

Home Page

The INTERNATIONAL Association Of Child sexual abuse

מרכז הסיוע לנפגעות אונס ותקיפה מינית עולמית

Call The weekly news Hot Line For Child sexual abuse International:

1-212-461-2778

Send E-Mail To:
rosenberg.nuchem@gmail.com


 

 

הוארך מעצרו של בן 69 מנתניה החשוד באונס בת 11

פורסם: 05.08.09, 15:44

בית משפט השלום בנתניה האריך בחמישה ימים את מעצרו של תושב העיר בן 69, שנעצר בחשד שאנס וביצע מעשי סדום ומעשים מגונים בילדה בת 11.

סנגורו של החשוד, עורך-הדין צחי רז, אמר כי מרשו מכחיש את המיוחס לו ומדובר בעלילה.

(רענן בן צור)

 


חשד: בן 68 לקח בת 10 לטיולים - ואנס

במשך שנה הסתירה הילדה את הסוד הנורא: ידיד המשפחה מנתניה נהג לתקוף אותה מינית בטיולים. החשוד מכחיש

רענן בן צור פורסם: 05.08.09, 14:09

הילדה אפילו לא ידעה שזה אסור, ובמשך שנה שלמה הסתירה את הסוד הנורא: חבר של המשפחה, שנהג לקחת אותה לטיולים, היה אונס אותה. היא הייתה בת 10, הוא בן 68. היום (ד') תבקש המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד, שמכחיש את המעשים.

רק השבוע, בחלוף שנה, סיפרה הילדה על המקרים אותם חשפה לראשונה בפני קרובת משפחה. ידיד המשפחה, שנחשב בן בית, היה מציע פעם אחר פעם לקחת אותה לטייל בעיר ולקנות לה דברים. ההורים לא חשדו.

לפי הילדה, הגבר המבוגר נהג לעצור במקומות שונים ומבודדים ואז לבצע בה מעשים מגונים, מעשי סדום ולאנוס אותה. היא סיפרה עוד כי את המעשים נהג לבצע כשהם יושבים ברכב או מחוץ לרכב.

קצין אלימות במשפחה וחסרי ישע, מפקח דרור פרימן, סיפר שקרובת המשפחה סיפרה לאמה של הילדה, שדובבה אותה והיא חזרה על הפרטים הקשים.

"האמא הגישה תלונה ולתחנה הוזעקה חוקרת ילדים אשר גבתה עדות מהילדה. גבינו עדויות נוספות מקרובים ואתמול עצרנו את החשוד לחקירה", אמר. החשוד הכחיש את המיוחס לו.

גורם במשטרה הוסיף כי "מדובר בחשד למעשים מזעזעים של אדם אשר יצר מראית עין של חבר של המשפחה שדואג לבת, אבל ביצע מעשים של פדופיל. גם המשפחה הופתעה מדברי הילדה והחשדות נגד חברם ומתקשים לעכל את מה שקרה - אך יחד עם זאת הם מאמינים לילדה ומקווים שימוצה הדין עם החשוד".
 

 


 

VIDEOS: Ben Brafman Speaking At ‘Legal Symposium’

July 30, 2009

ben4.jpgThousands of men gathered for an Asifa on Tuesday evening in the Ohr Hachayim Viznitz Hall, in Boro Park, focusing on the timeless (but also all too timely) theme of “Vi’asisa hayashar vi’hatov.”

It featured - Harav Avrohom Schorr, Shlita, Harav Dovid Ozieri, Shlita; as well as an address by the Spinka Rebbe Shlita. Additionally, two respected legal experts - Benjamin Brafman, Esq. and Jacob Laufer, Esq addressed the massive audience. The evening’s chairman was Rabbi Chaim Dovid Zweibel from the Agudath Israel of America.

Video links of Ben Brafman speaking (and a short speech in English by the Spinka Rebbe Shlita) are posted below:

Click HERE for part 1

Click HERE for part 2

Click HERE for part 3

Click HERE for part 4

Click HERE for part 5

Click HERE for part 6

Click HERE for the Spinka Rebbe in English.

All videos taken by “Shezoli”.


 

 
פורסם ב - 13:49 04/08/09
עדכון אחרון - 16:11 04/08/09

פרשת האם המרעיבה | האם הואשמה בהתעללות בקטין בידי אחראי

מאת עפרה אידלמן

האם מירושלים נאשמת שהרעיבה את בנה בשיטתיות. במשפחתה הגיבו כבר אתמול: כעת נוכל להפריך את טענות המשטרה והפרקליטות

תגיות: האם המרעיבה, פרקליטות המדינה, ירושלים, התעללות

האם החשודה. במשפחה שמחים על ההזדמנות להבהיר את הפרשה בביהמ''ש


תצלום: טס שפלן / ג'יני

כתב אישום הוגש היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד "האם המרעיבה". האם מואשמת בעבירה של התעללות בקטין בידי אחראי. עוד נטען כי האם הרעיבה את בנה לאורך תקופה ארוכה ובשיטתיות, וכן ניסתה להונות את אנשי הצוות הרפואי, כשמסרה להם נתונים כוזבים על מצבו.

האם לא הגיעה לדיון בעניין תנאי מעצרה. עורכי דינה, דוד הלוי וישראל וולנרמן, טענו כי לא התייצבה בשל מצבה הרפואי וכי לא קיבלה זימון כדין. הפרקליטות מסרה לבית המשפט כי הודיעה לאם על הדיון באמצעות הרב אברהם פרויליך, שאירח את האם החשודה. הפרקליטות הוסיפה כי היא נתקלת בקשיים בהעברת זימונים וביצירת קשר עם האם במיקומה הנוכחי, וכי באחת הפעמים בה ביקשו אנשים מטעמם להעביר לה זימון התנפלו עליהם עשרות חרדים, רגמו אותם באבנים וכינו אותם נאצים.

הפרקליטים טל וייסמן ומעיין אורן-רימון ביקשו להעביר את האם למקום אחר, בו תרצה את מעצר הבית בפיקוח מלא. בית המשפט דחה את המשך הדיון בתנאי מעצרה למחר כדי לאפשר לה ולצדדים להגיע להסכמה. עם זאת, הרב פרויליך אמר כי גם מחר האם לא תגיע לדיון.

על פי כתב האישום, לאחר שחלה בנה, כיום בן שלוש וחצי, במחלת הנשיקה, נהגה האם להתלונן בפני הצוות הרפואי בבתי החולים הדסה עין כרם והדסה הר הצופים שהוא סובל מחום גבוה, קשיי עיכול, הקאות, כאבי בטן ופגיעות בעור. היא מסרה לצוות נתונים כוזבים על תופעות אלה וגרמה להם לתת לו טיפול שגוי ומיותר.

על פי האישום, האם חיבלה בטיפול התזונתי שהבן קיבל וניתקה אותו שוב ושוב מאמצעי ההזנה והעירוי שקיבל. עקב מעשיה נעצר תהליך גדילתו של הבן וחלה ירידה משמעותית במשקלו, עד כדי סכנה לחייו. בנוסף, האם שפשפה את גופו באמצעים שונים, ביניהם כפתורי מתכת, וגרמה לפציעות בעורו, שהיה חבוש בשל פצעים פתוחים. היא לא פסקה ממעשיה גם כשבנה מירר בבכי מעוצמת הכאב, והמשיכה לשפשפו עד שהתחבושות שעטפו את גופו נפלו ממקומם. באחד המקרים האם הזריקה לילד חומר לא ידוע באמצעות מכשירי בית החולים.

לאחר שמצבו של הבן לא הוטב למרות הטיפול התרופתי שהוענק לו, הועלתה האפשרות לבצע בגופו השתלת מח עצם. הצוות הרפואי של בית החולים הסביר לאם כי הליך זה כרוך בסיכון לפגיעה רב מערכתית, לרבות סכנת חיים, ולמרות זאת היא המשיכה במעשיה ובהצגת המצגים הכוזבים.

ב-22 ביוני, כמוצא אחרון לפני ההשתלה, הוחלט לנסות להזין את הבן בשעות הלילה ללא ידיעת אמו. הבן עיכל את המזון ללא בעיה, מבלי לסבול מכאבי בטן, וחום גופו נותר תקין. בעקבות כך הורחקה האם באמצעות צו חירום שהוציא בית משפט השלום לנוער בירושלים, וממועד זה והלאה השתפר מצבו של הבן. לטענת הפרקליטות, במעשיה של האם היתה גם התעללות נפשית בקטין.

"כעת נוכל להפריך את טענות המשטרה והפרקליטות"

במשפחת האם אמרו אתמול בראיון לגלי צה"ל כי "כעת יוכלו להפריך את טענות המשטרה והפרקליטות", לדברי קרוב משפחה של הילד ואמו. הקרוב הבהיר כי במשפחה לא שמחים על עצם הגשת כתב האישום, ובהמשך העריך כי כל עוד תנאי מעצר הבית של החשודה לא ישתנו, העדה החרדית לא תשוב להפגין ברחובות ירושלים. זאת, על רקע העובדה שהאם נמצאת בחודש החמישי להריונה.

ביום שישי האחרון שוחרר הפעוט שבמרכז הפרשה מבית החולים שבו אושפז, והועבר לאחד מקרובי משפחתו. מבית החולים בו שהה, שאת שמו לא הותר לפרסם, נמסר כי ההחלטה לשחרר את הילד התקבלה לאחר שחל שיפור משמעותי במצבו. "הילד עלה במשקלו ושוחרר במצב גופני טוב", נמסר. לפני שבוע שוחררה האם למעצר בית, והותר לה לפגוש את ארבעת ילדיה הנותרים.
 


 

פורסם ב - 15:16 04/08/09

חוקרי המעבדה לזיהוי פלילי אספו ממצאים בזירת הרצח במועדון ההומו לסבי

מאת יובל גורן

פרחים, נרות זכרון ושלטי תמיכה שהונחו בכניסה למועדון נעלמו. יו"ר האגודה ההומו-לסבית, מייק המל: כשאנשים חווים הומופוביה ביום יום, זה המצב

תגיות: הומו לסבי, רצח

חוקרי מז''פ בזירת הרצח, היום

תצלום: מוטי קמחי

נמשכים מאמצי המשטרה לפענח את הרצח במועדון האגודה ההומו-לסבית בתל אביב. מאז שעות הבוקר מורגשת נוכחות של בלשי ימ"ר תל אביב סמוך למועדון ברחוב נחמני בתל אביב. בשעות הצהריים הגיעו למקום גם אנשי המעבדה לזיהוי פלילי של משטרת תל אביב, שבמשך שעה ארוכה אספו ממצאים שונים וראיות מזירת הרצח ומהבניין בו ממוקם המועדון. בין היתר, שוטרי המז"פ ניסו לאסוף טביעות אצבע שהשאיר היורה על מעקה המדרגות, ולא אובחנו קודם לכן.

למקום הגיעו גם ראשי האגודה ההומו-לסבית, בהם היו"ר מייק המל, ששוחח עם השוטרים. המל הבחין שזרי הפרחים, נרות הנשמה ושלטים בגנות הרצח, שהונחו בכניסה למקום, נעלמו. הוא סיפר שהוא נמצא בקשר עם המשטרה, אך עד כה לא עדכנו אותו על התפתחויות בחקירה.

"לא היו שום רמזים או התרעות, לא היתה לנו שום תחושה שמשהו עלול לקרות, אפילו לא איומים שנפנפנו כלא רציניים", אמר המל, "אבל כשהקהילה נמצאת תחת מתקפה בלתי פוסקת ואנשים חווים הומופוביה ביום יום, זה המצב".

במהלך היום הגיעו למועדון עוברי אורח, שבאו להביע הזדהות עם הנרצחים ועם הקהילה. חברת מועצת עיריית תל אביב לשעבר, השחקנית גילה אלמגור, הגיעה למקום ושוחחה מספר דקות עם כמה ממנהיגי האגודה. היא הביעה פליאה על כך שיד נעלמה פינתה מהמקום את שלטי התמיכה וזרי הפרחים.

 


 

חוקרי המעבדה לזיהוי פלילי אספו ממצאים בזירת הרצח במועדון ההומו לסבי
הארץ - ‏לפני 6 שעות‏
יו"ר האגודה ההומו-לסבית, מייק המל: כשאנשים חווים הומופוביה ביום יום, זה המצב נמשכים מאמצי המשטרה לפענח את הרצח במועדון האגודה ההומו-לסבית בתל אביב. מאז שעות הבוקר מורגשת נוכחות של בלשי ימ"ר תל אביב סמוך למועדון ברחוב נחמני בתל אביב. בשעות הצהריים הגיעו למקום גם אנשי המעבדה לזיהוי פלילי של משטרת תל אביב, שבמשך שעה ארוכה אספו ממצאים שונים וראיות מזירת הרצח ומהבניין בו ממוקם המועדון. בין היתר, שוטרי המז"פ ניסו לאסוף טביעות אצבע שהשאיר היורה על מעקה המדרגות, ולא אובחנו קודם לכן. למקום הגיעו גם ראשי האגודה ...


 

2 הרוגים ו-13 פצועים בירי במרכז הומו-לסבי בת"א
NRG מעריב - ‏01/08/2009‏
המשטרה מנהלת מצוד אחר אדם חמוש, שנכנס עם נשק אוטומטי למועדון של האגודה ההומו-לסבית ברחוב נחמני והחל לירות לכל עבר. צוותי מד"א פינו את הנפגעים, שלושה מהם במצב קשה, לבתי החולים. המשטרה הורתה לסגור מועדונים של הקהילה ברחבי העיר. המפכ"ל, שהגיע למקום, העריך כי מדובר באירוע פלילי אירוע ירי חמור בלב תל אביב: אלמוני פתח הלילה (שבת) באש מנשק אוטומטי לעבר בית אגודת ההומואים והלסביות הממוקם במרתף, בצומת הרחובות נחמני פינת אחד העם בעיר. במקום נערכת מדי מוצאי שבת פעילות שגרתית בה מעורבים בני נוער. שני בני אדם נהרגו, ...


 

וואלה - חדשות

 


"להיזהר מהאשמת מגזרים באחריות לרצח בתל אביב" מפכ"ל המשטרה: הרצח במועדון ההומולסבי בת"א הוא נתעב ואכזרי. בדיון שערך בנושא עם צוות מיוחד אמר כי "חקירת האירוע הוטלה על יחידה מקצועית ביותר"


החשש: 700 איש ימותו בחורף משפעת החזירים
מאת: יפעת גדות | שפעת החזירים
מצב חירום [צילום: AP]
-----------------------------------------------------------------------------בימים הקרובים צפויים מקרי מוות נוספים מהשפעת
-----------------------------------------------------------------------------עוד קורבן לשפעת החזירים
-----------------------------------------------------------------------------
> רבע מהאוכלוסיה תחלה
> 700 מתים - הערכה אופטימית
כך עולה מסקירה שערכה ועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת מנכ"ל משרד הבריאות: "25% מכלל האוכלוסיה בישראל עלול להידבק במחלה" היעדרות עובדים של 25% עד 45% תביא לירידה ביכולת תפקוד של מערכות חיוניות חשש גם ממחסור במיטות אישפוז
▪ ▪ ▪
קיים חשש כי מספר מיטות האישפוז בבתי החולים לא יספיק במקרה של התפשטות שפעת החזירים. כך לדברי מנכ"ל משרד הבריאות, אבי ישראלי.
את הדברים אמר במסגרת ועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת שקיימה היום (ב', 3.8.09) בראשות ח"כ חיים כץ, ובהשתתפות סגן שר הבריאות יעקב ליצמן דיון מיוחד בהיערכות משרד הבריאות לטיפול בהתפשטות "שפעת החזירים" ורכישת חיסונים לאוכלוסיה.

הוועדה קבעה כי לאור חוות הדעת המקצועיות של מומחי בריאות ואנשי מקצוע, יש לגבות את החלטת ראש הממשלה ומשרד הבריאות לרכוש חיסונים לאוכלוסיה. יחד עם זאת, הוועדה מתנגדת באופן נחרץ לכל כוונה להעביר מתקציב סל התרופות תקציב לטובת רכישת תרופות או חיסונים כמענה לשפעת החזירים.
הדיון התקיים כאשר ברקע מתחזקות ההערכות מצד משרד הבריאות, לפיהן בחורף הקרוב ימותו משפעת החזירים כ-700 איש.

רבע מהאוכלוסיה תחלה

מנכ"ל משרד הבריאות, אבי ישראלי, סקר בפני הוועדה את הערכות משרד הבריאות להתפשטות המחלה ואמר כי המשרד עוקב בדריכות אחרי מה שקורה בחצי הדרומי של כדור הארץ. לדבריו, "25% מכלל האוכלוסיה בישראל עלול להידבק במחלה". הוא ציין כי מדובר בהערכה בלבד וכי אין אומדנים מדויקים.

"אנו מעריכים כי במידה והמחלה תתפשט בישראל הדבר יביא להיעדרות עובדים של 25% עד 45%, לסגירת מוסדות חינוך ומקומות ציבוריים, לפגיעה ניכרת בהקיפי מסחר וענפי משק וכמו-כן לירידה ביכולת תפקוד של מערכות חיוניות", אמר.

לדברי ישראלי, משרד הבריאות נערך לצמצום הדרגתי של פעולות רפואיות לא דחופות, להרחבת גרעין האישפוז, לקיצור זמן אישפוז יולדות ל-24 שעות, להכרזת מצב חירום וריתוק תלמידי בתי ספר לסיעוד וסטודנטים לרפואה לטובת עזרה למערכת, לטיפול תרופתי מונע לצוותי רפואה ולגורמים חיוניים נוספים במשק, ולתגבור בכוחות רפואה צהליים.

700 מתים - הערכה אופטימית

"מניעה טובה יותר מטיפול", כך אמר אלון מוזס, יושב-ראש האיגוד למחלות זיהומיות. לדבריו, "חיסונים מפחיתים תמותה יותר מכל דבר... נכון שמרבית האנשים עוברים את המחלה בקלות אבל חייבים להסתכל וללמוד מההיסטוריה של המגיפות שתקפו את העולם - הגל הראשון תמיד יותר קל. כאשר מדברים על 700 איש שימותו חלילה מהמחלה יש להבין כי אלו נתונים של תמותה שמתרחשים כל שנה, אבל צריך לזכור כי המחלה הורגת יותר נשים בהריון וצריך להיזהר ולומר כי מדובר במחלה קלה".

פרופ' דני אנגלהרד, מנהל צוות טיפול מגיפות בישראל, הדגיש כי מדובר בזן שונה משפעת רגילה. "כמה אנשים צריכים למות כדי לשכנע חלק מחברי הוועדה בצורך בחיסון" שאל וציין כי ארה"ב הזמינה שתי מנות חיסון לכלל האוכלוסיה, בריטניה הזמינה מנת חיסון אחת לכלל האוכלוסיה, ולכן, לדבריו, מדינת ישראל חייבת להזמין חיסון. "להערכתנו, 700 נפטרים בשנה, זו ההערכה הכי אופטימית שניתן לתת. כל יום שעובר מרחיק אותנו מהחיסון".

פרופ' אלה מנדלסון, מנהלת המעבדות ותשי"א לנגיפים, התריעה כי "הנגיף פעיל כל שנה, יכול להיות שהתחלואה תמשיך גם הלאה. יש צורך בחיסון. המעבדה קורסת מעומס ואנו חייבים תגבור בכוח אדם".
 


מנכ"ל משרד הבריאות מעריך כי במהלך החורף הקרוב, כרבע מהישראלים יידבקו בנגיף שפעת החזירים, ומספר מקרי המוות מהמגפה יהיה בדומה לשפעת ה"רגילה"
אוריה ברקו ואריק בנדר | 3/8/2009 13:18 בין 700 ל-1,000 ישראלים צפויים למות במהלך השנה הקרובה כתוצאה מהידבקות בנגיף שפעת החזירים – כך העריכו היום ראשי משרד הבריאות, בדיון שנערך בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת.

 במהלך הדיון הציג מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' אבי ישראלי, את תוכנית ההיערכות לקראת החורף, אז צפויה המגפה להתפשט, ובראשה ההערכה כי המגפה תגרום למותם של מאות בני אדם, בבדומה לשיעור התמותה משפעת עונתית "רגילה".

המסכות לא יועילו. צילום: יוסי אלוני
"אין לנו נתונים מדויקים על מידת התפשטות המגפה, וההערכות שלנו הן סבירות ולא קיצוניות", פתח פרופ' ישראלי. "במידה שהמחלה תתפשט בישראל, הדבר יביא להיעדרות עובדים בשיעור של 25%-45%, לסגירת מוסדות חינוך ומקומות ציבוריים ולפגיעה ניכרת במסחר ובענפי המשק השונים".

לדבריו, משרד הבריאות נערך בין השאר לצמצם באופן הדרגתי את הפעולות הרפואיות הבלתי דחופות, לקצר את זמן האשפוז של יולדות ליממה בלבד, ולתגבר את מיטות האשפוז מ-14,500 ל-19,000 מיטות.

בנוסף, כבר עתה בונים במשרד תוכנית לריתוק של תלמידי בתי ספר לסיעוד וסטודנטים לרפואה לטובת עזרה למערכת, מתן טיפול תרופתי מונע לצוותי רפואה, העברת חולים מבתי חולים לקהילה, העברת בתי חולים פרטיים לעתודה טיפולית ותגבור בכוחות רפואה צבאיים.

הגל הראשון תמיד קל
פרופ' דני אנגלהרט, מנהל צוות טיפול במגיפות במשרד הבריאות, הדגיש את חשיבות החיסון למניעת התפשטות המגפה. "השאלה היא כמה אנשים צריכים לחלות כדי לשכנע חלק מחברי הוועדה בצורך בחיסון", אמר אנגלהרט. "ארה"ב הזמינה שתי מנות חיסון לכלל האוכלוסייה, ובריטניה – מנת חיסון אחת. מדינת ישראל חייבת להזמין חיסון. להערכתנו 700 חולים שימותו בשנה זו היא ההערכה הכי אופטימית שניתן לתת".

אלון מוזס, יו"ר האיגוד למחלות זיהומיות אמר במהלך הדיון כי "כאשר מדברים על 700 איש שימותו חלילה מהמחלה יש להבין כי אלו נתונים של תמותה שמתרחשים כל שנה, אבל צריך לזכור כי המחלה הורגת יותר נשים בהריון וצריך להיזהר

מלומר כי מדובר במחלה קלה. נכון שמרבית האנשים עוברים את המחלה בקלות אבל חייבים להסתכל וללמוד מההיסטוריה של המגפות שתקפו את העולם – הגל הראשון תמיד יותר קל".

בדיון השתתף גם סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, ובסופו קבעה הוועדה כי יש לגבות את החלטת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בשבוע שעבר, לרכוש חיסונים לשפעת החזירים לכלל האזרחים במדינה. עם זאת, הוועדה הביעה התנגדות לאפשרות שהכסף יגיע מהתקציב של סל התרופות.
 


 

לא לבקר חולים בבית החולים - זה סכנה גדולה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3756948,00.html


 

 

 מכסיקו: אזהרת צונאמי פורסמה עקב רעש אדמה חזק

פורסם: 03.08.09, 21:42
רעידת אדמה בעוצמה של 6.9 דרגות בסולם ריכטר הורגשה בחוף המערבי של מכסיקו. בעקבות רעידת האדמה, הכריזו הרשויות על אזהרה מפני צונאמי אפשרי


 

בארץמחר: כתב אישום נגד "האם המרעיבה"
מאת: מערכת וואלה! חדשות
יום שני, 3 באוגוסט 2009, 18:22
הפרקליטות הודיעה כי כתב האישום נגד האם החשודה בהרעבת בנה הפעוט יוגש מחר לביהמ"ש המחוזי בירושלים. אתמול נחקרה האם במשטרה, לאחר שלא התייצבה לחקירה בשבוע שעבר
תגיות: האם המרעיבה
אתמול הגיעה האם לחקירת המשטרה, לאחר שבשבוע שעבר לא התייצבה למועד החקירה שנקבע לה. האם החשודה (יח"צ)
ביום שישי האחרון שוחרר הילד בו נחשדת האם כי התעללה מבית החולים בו היה מאושפז (עומר מירון)
כתב אישום נגד האם החשודה בהרעבת בנה בן השלוש יוגש מחר לבית המשפט המחוזי בירושלים, כך מסרה הערב (שני)הפרקליטות. האם תואשם בהתעללות בחסר ישע.

אתמול הגיעה האם לחקירת המשטרה, לאחר שבשבוע שעבר לא התייצבה למועד החקירה שנקבע לה בתואנה כי "לא חשה בטוב". האם שוחררה למעצר בית, לאחר שלפני עשרה ימים דחה בית המשפט המחוזי בירושלים את הערעור שהגישה הפרקליטות בעקבות פסיקת בית משפט השלום בעיר לשחרר אותה לביתה ולאפשר לה לשהות במחיצת ילדיה. טרם החלטתו ציין השופט, רפי כרמל כי הוא לא רואה כל סכנה לילדיה של האישה כל עוד הם בליווי מבוגר. כרמל הוסיף כי "לא ייתכן שהאם תטביע את ילדיה באמבטיה" והביע דעתו כי "התיק יצא מכל פרופורציה".

ביום שישי האחרון שוחרר הילד בו נחשדת האם כי התעללה מבית החולים בו היה מאושפז. מבית החולים נמסר כי מצבו הבריאות של הילד תקין.

בשבוע שעבר קבע הפסיכיאטר יעקוב וייל כי "האם המרעיבה" מירושלים לא מסכנת את ילדיה, והיא כשירה לעמוד לדין. וייל, שמונה לערוך לאם את בדיקת הכשירות, קבע גם כי האם אף אינה סובלת מתסמונת "מינכהאוזן באמצעות שליח". מאוחר יותר חזר בו וייל מהצהרתו, והצהיר כי הדברים "זקוקים לבדיקה נוספת".

בתוך כך, בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים הגיבו בשבוע שעבר לטענות המועלות בידי גורמים חרדיים, המטילים ספק בטיב הטיפול שניתן בו לבנה של האם החשודה בהרעבתו. בהודעה נכתב, כי "רופאי הדסה הצילו את חייו של הילד והפנו את תשומת לבן של רשויות הרווחה בדבר הצורך לטפל באם".


מבזקים הבן של "האם המרעיבה" שוחרר מביה"ח
מאת: עדי שמחוביץ, מערכת וואלה! חדשות
יום שישי, 31 ביולי 2009, 14:24
הילד בן השלוש, שעל פי החשד הורעב על ידי אמו, שוחרר בצהרים מבית החולים בו אושפז כשהוא במצב טוב. הילד ישהה בדירה ביחד עם קרוב משפחה
תגיות: האם המרעיבה
האם עדיין נמצאת במעצר בית, ולא תשהה עם הילד ששוחרר מבית החולים (עומר מירון)
"שאלת מקומו של הילד נידונה בדיון בדלתים סגורות ואנו מנועים מלהתייחס לכך"
הילד שאמו חשודה בהרעבתו שוחרר בצהרים מבית החולים בו אושפז. מבית החולים נמסר כי מצבו הבריאות של הילד תקין. הילד בן השלוש ישהה בדירה עם קרוב משפחתו. האם עדיין נמצאת במעצר בית, ולא תשהה עם הילד ששוחרר מבית החולים.

עורך הדין של האם, דוד הלוי מסר בתגובה כי "שאלת מקומו של הילד נידונה בדיון בדלתים סגורות ואנו מנועים מלהתייחס לכך". גורמים חרדים האשימו בעבר את רופאי הדסה בטיפול לקוי בילד ובהאשמות שווא שהטילו כלפי האם. בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, הגיבו לטענות הללו. בהודעה שפרסמו נכתב כי "רופאי הדסה הצילו את חייו של הילד והפנו את תשומת לבן של רשויות הרווחה בדבר הצורך לטפל באם".

בתחילת השבוע ביקר שר המדע והטכנולוגיה, פרופ' דניאל הרשקוביץ (הבית היהודי), בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים ונפגש עם בנה של האם. במהלך הביקור אמר הרשקוביץ: "רואים שהילד מתאושש, הוא נראה בריא לחלוטין". הרשקוביץ התייחס גם לטענות נגד בית החולים ואמר: "אני רוצה לחזק את ידי הצוות הרפואי, שלנגד עיניו עומדת רק טובת המאושפזים".

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה בשבוע שעבר את הערעור שהגישה הפרקליטות בעקבות פסיקת בית משפט השלום בעיר לשחרר את האם המרעיבה לביתה ולאפשר לה לשהות במחיצת ילדיה. טרם החלטתו ציין השופט, רפי כרמל כי הוא לא רואה כל סכנה לילדיה של האישה כל עוד הם בליווי מבוגר. כרמל הוסיף כי "לא ייתכן שהאם תטביע את ילדיה באמבטיה" והביע דעתו
כי "התיק יצא מכל פרופורציה".


 

ממשלת ישראל מודיעה בתדהמה ובצער רב

שהרצח המתועב והמזעזע במועדון הבית הפתוח להומוהים ולסביות

בוצע לא ע"י חרדי ולא על רקע דתי

==============

משתתפים אנו בצערם ובאבלם הכבד של התקשורת והשמאל יפי הנפש וארגוני זכויות אדם בישראל

על כך שהתברר שהרוצח המתועב לבוש השחורים לא מגיע מרקע דתי או חרדי

מן השמים תנוחמו ותמצאו במהרה עוד אמא מרעיבה

==============

דרוש בדחיפות!

מתנדב חרדי שיבצע מעשי רצח

מי שמעוניין יפנה לידיעות אחרונות מעריב הארץ רשת ב ערוץ 1 ערוץ 2 ערוץ 10

ולתת בלעדיות למרבה במחיר לתעד את הרצח שיזעזע את המדינה

(סליחה לממשלת ישראל - מה אתם מחפשים כל כך - תלכו לסאטמאר זאלי ויש להם מספיק רוצחים כמו "משמרת הצניעות ששלחו לירות ברבינו הקדוש נחום ראזנבערג שליט"א)

 

אירוע הירי במועדון האגודה ההומו-לסבית בתל אביב התקבל אמש (שבת) בתדהמה בקרב ראשי האגודה ושאר חברי הקהילה. פעילים מרכזיים בקהילה התכנסו הלילה בצומת הרחובות

נחמני ורוטשילד והדליקו נרות.

[רמז לשבת נחמו - לרמז לכל הרבנים שידעו שכל הצרות של החרדים באים רק מעבירות של משכב זכר - ראה להלן בזוהר הקדוש מפורש יוצא מפי רשב"י ובנו רבי אלעזר זי"ע]

 

שני צעירים נרצחו באירוע נוער
של הקהילה ההומו-לסבית בתל אביב

שני צעירים נרצחו הערב (שבת) מירי לעבר אירוע נוער של הקהילה ההומו-לסבית, שנערך במרתף האגודה ההומו-לסבית בפינת הרחובות אחד העם ונחמני בתל אביב. ההרוגים הם צעיר בן 24 ונערה בת 17. כ-15 בני אדם נוספים נפצעו באירוע, ארבעה מהם במצב קשה. על פי הערכה ראשונית, הרקע לירי הוא פלילי

 

אירוע הירי בתל אביב | "מי שפתח באש ידע על מי הוא יורה"

 

מועדון הנוער ההומו-לסבי נפתח מחדש

03.08.09 | 14:45  יובל גורן ושירות "הארץ"

 

יו"ר האגודה אמר כי "יש הרגשה שהבית מחולל. אני לא יודע אם אני רוצה שהילדים יחזרו למקום עם כדורים בקיר"

 

תגיות: תל אביב, מרכז הומו-לסבי, רצח

 

 Haaretz.com

 RSS שירות פרסם אצלנו 17 17 -- שעון ישראל: יום שני י"ג באב תשס"ט, 3.8.2009
פורסם ב - 14:38 03/08/09
עדכון אחרון - 14:45 03/08/09
מועדון הנוער ההומו-לסבי בו אירע הירי בתל אביב נפתח מחדש
מאת יובל גורן ושירות "הארץ"
יו"ר האגודה אמר כי "יש הרגשה שהבית מחולל. אני לא יודע אם אני רוצה שהילדים יחזרו למקום עם כדורים בקיר"

תגיות: תל אביב, מרכז הומו-לסבי, רצח
לראשונה מאז פיגוע הירי במועדון הנוער ההומו-לסבי בתל אביב, פתחה היום (שני) המשטרה את המקום. על אף שאנשי זק"א ניקו את המקום לאחר הפיגוע, גם היום ניתן היה להבחין בסימני האירוע: קליעים ושאריות מפעילות הצעירים, דקות לפני שנכנס היורה למועדון.

בשעות הצהריים הגיע לאתר יו"ר האגודה ההומו-לסבית, מייק המל, ואמר כי "במשך כל כך הרבה שנים המקום היה בית לכל כך הרבה אנשים. זה היה המקום היחידי שניתן היה להרגיש בו כמו בבית, אבל עכשיו יש הרגשה שהבית מחולל. מחד, מאוד חשוב לי להחזיר את המקום לקדמותו, אבל אני לא יודע אם אני רוצה שהילדים יחזרו למקום עם כדורים בקיר".

מאוחר יותר, הגיעו למקום בכירי מגן דוד אדום, בהם מנכ"ל מד"א, אלי בין, מנהל מד"א דן, יוסי כהן, ומנהלי מד"א אזוריים, שביצעו באתר תחקיר כחלק מהפקת לקחים לאחר האירוע.

בין אמר כי בכירי הארגון הגיעו "כחלק מביצוע תחקיר שגרתי. הנחיתי את אגף הרפואה במד"א לתחקר ולהגיע לפצועים בבתי החולים, כדי לבחון דברים שלא נבדקים בדרך כלל. אירוע כזה לא קורה ביום-יום ולכן יש לבצע פעולות מקדמות ביטחון כחלק ממוכנות מד"א". לדברי בין, מבדיקה ראשונית עולה כי הגעת מד"א למקום היתה מהירה, וניידות הגיעו למקום תוך 4 דקות.

ח"כ הורביץ בכנסת: זהו פשע שנאה
בתוך כך, הכנסת קיימה היום, ביוזמת ח"כ ניצן הורביץ, דיון מיוחד בנושא הפגיעה בקהילה הגאה בתל אביב. ח"כ הורביץ אמר בדיון כי "אינני יודע מה עבר בנפשו של הדוקר במצעד הגאווה בירושלים, ואינני יודע מה היה בלבו של היורה בבית האגודה בת"א. אני יודע רק דבר אחד: הם רצו לפגוע בכמה שיותר אנשים, באופן עיוור - לא קורבן ספציפי, לא אדם מסויים, אלא לפגוע, לחסל כמה שיותר אנשים רק משום שהשתייכו לקבוצה מסויימת. כי מי שנכנס לאותה דירת מרתף ידע בדיוק למה היא משמשת ומי האנשים שנמצאים בה.

"אינני מפנה אצבע מאשימה אל איש", אמר הורביץ, "אני מפנה אצבע מאשימה אל השנאה. הוא הוסיף כי קיימת תקווה שהאירוע הזה יגדע את האדישות הציבורית ויגדע את השתיקה. "זו איננה דרכנו, וזו אינה דרכה של מדינת ישראל", הוסיף, "כולנו, כל האנשים החופשיים, צריכים להתאחד ולעמוד איתן כדי לשמור על החופש שלנו, כדי שבאמת נוכל להיות עם חופשי בארצנו".
עוד בנושא:
 


חדשות ערוץ 7

ראשי > חדשות > משפט ופלילים
חשד להונאת ענק של רשויות המס בארה"ב
המשטרה עצרה שבעה ישראלים ואמריקנים בחשד שהוציאו במרמה עשרות מיליוני דולרים משלטונות המס בארה"ב והעבירו את הכסף לישראל.

פרסום ראשון: 03/08/09, 09:51אורנית עצר

הונאה של מיליוני דולרים.
צילום: פלאש 90 היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) עצרה שבעה ישראלים ואמריקנים בחשד שהוציאו במרמה עשרות מיליוני דולרים משלטונות המס בארצות-הברית, והעבירו את הכסף לישראל.

החקירה נפתחה לפני חודשים אחדים בעקבות מידע שהגיע למשטרה בדבר הונאת ענק של רשויות המס בארה"ב. יאח"ה ניהלה חקירה סמויה בשיתוף עם הרשויות בארה"ב

מהחקירה עלה כי החשודים הגישו דו"חות כוזבים לרשויות המס בארה"ב ואת החזרי המס העבירו לחשבונות בנק בישראל בהיקף של עשרות מיליוני דולרים.

לפני כחודש נעצרו מספר צעירים בחשד שהונו קשישים בארה"ב. החשודים התקשרו לעשרות קשישים ברחבי ארצות הברית, מתוך משרד במתחם הבורסה ברמת גן והוציאו מהם כספים במרמה כתשלום אגרה על "זכייתם" בלוטו האמריקני.
 

 


פורסם ב - 23:02 01/08/09
עדכון אחרון - 07:41 02/08/09

שני צעירים נרצחו באירוע נוער של הקהילה ההומו-לסבית בתל אביב

מאת יובל גורן, נועה קושרק, דנה ווילר-פולק וברק רביד

רעול פנים נכנס לבניין בו נערך אירוע נוער של הקהילה, והחל לירות לעבר הנוכחים. 15 בני אדם נוספים נפצעו בתקרית

תגיות: ירי, נחמני, אחד העם, תל אביב

זירת האירוע, הלילה בתל אביב

תצלום: תומר אפלבאום


שני צעירים נרצחו הערב (שבת) מירי לעבר אירוע נוער של הקהילה ההומו-לסבית, שנערך במרתף האגודה ההומו-לסבית בפינת הרחובות אחד העם ונחמני בתל אביב. ההרוגים הם צעיר בן 24 ונערה בת 17. כ-15 בני אדם נוספים נפצעו באירוע, ארבעה מהם במצב קשה. על פי הערכה ראשונית, הרקע לירי הוא פלילי.

"מי שפתח באש ידע על מי הוא יורה"

הקהילה ההומו-לסבית: עבר של התנכלויות ופיגועים

עדי ראייה שהיו במקום סיפרו שרעול פנים נושא נשק חם נכנס לקומת המרתף בבניין בו נערך האירוע, החל לירות לכל עבר ואז נמלט. נכון לרגע זה, היורה לא אותר וכוחות משטרה פתחו במצוד אחריו באמצעות מסוק וניידות רבות.

חמישה בני אדם פונו לבית החולים איכילוב, שניים מהם במצב קשה מאוד, אחד במצב קשה, פצוע נוסף נפצע באורח בינוני ואחד מוגדר כפגוע הלם. בנוסף פונו חמישה פצועים במצב קל לבית החולים וולפסון, כשהם סובלים מפצעי ירי בגפיים. לדברי דובר מד"א, זכי הלר, "מד"א נמצא בכוננות תמידית והניידות הגיעו תוך דקות ספורות למקום".

עשרות ניידות במצוד אחר היורה

מפקד מחוז תל אביב, ניצב שחר אילון, אמר כי במקום מתנהל מזה כ-15 שנה מועדון של אגודה לשמירת זכויות פרט. "היום התקיים כאן מפגש של נוער מכל האזור. בשלב מסוים נכנס אדם וירה לכל עבר. הכוחות שלנו פרוסים בכל האזור. אין לנו תיאור מדויק של האירוע ואנחנו מעריכים שמדובר באירוע פלילי".

לדברי אילון, לא היו איומים נקודתיים על האגודה. "נפתח בחקירה משטרתית ולא נשלול שום אפשרות, כל כיווני החקירה פתוחים, הן רקע של שנאה לקהילה והן רקע של עוינות אישית", אמר. "האירוע הוא אירוע חמור, אירוע קשה. אנחנו עושים את מירב המאמצים כדי לאתר את הרוצח. 47 ניידות רודפות אחר היורה. עם זאת, האירוע הוא אירוע נקודתי, אין סכנה לתושבי תל אביב". אילון הוסיף כי המשטרה הורתה לסגור מועדונים סמוכים המאופיינים בקהל הומו-לסבי.

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הגיע לזירת הירי ואמר כי "מדובר באירוע קשה וחמור שהמשטרה כרגע מטפלת בו. ישנם הרבה כיווני חקירה, שמובילים לרקע פלילי. אני יכול לומר שהייתי בזירה ומדובר בזירה קשה".

"פשוט ריססו את הילדים"

מחוץ לחדר המיון בבית החולים איכילוב עמדה סולנז' בן אסולין, וליוותה מבחוץ את בנה של חברתה, שנפצע באירוע. בן אסולין סיפרה ל"הארץ" כי האירוע אירע במועדון נוער שבו נערכה מסיבה של "ילדים בני 14 עד 16. פשוט ריססו אותם", סיפרה.

מייק המל, יו"ר האגודה ההומו-לסבית, הגיע למקום. "ערב מאד קשה, אירוע חסר תקדים בארץ", אמר. "הצטרפנו לאותן מדינות 'מתוקנות' שבהן שנאה היא הסטנדרט. אני לא יודע אם האירוע היה מכוון לבני נוער, אך נראה שהוא היה מכוון לקהילה. זאת שנאת חינם שעלתה היום ביוקר - זה מה שצריך להבין".

מרכז המידע של בית החולים איכילוב: 1255133
קו התמיכה של הקהילה ההומו-לסבית: 03-6205591
 


פורסם ב - 00:49 02/08/09
עדכון אחרון - 02:31 02/08/09
אירוע הירי בתל אביב | "מי שפתח באש ידע על מי הוא יורה"

מאת יובל גורן, נועה קושרק, דנה ווילר-פולק וברק רביד

בקהילה הגאה הגיבו בתדהמה ובדמעות לאירוע הירי בת"א. רבים שמו בפייסבוק לאות הזדהות את דגל הקהילה ההומו-לסבית במקום תמונתם

תגיות: תל אביב, הומואים, האגודה ההומו-לסבית

אירוע הירי במועדון האגודה ההומו-לסבית בתל אביב התקבל אמש (שבת) בתדהמה בקרב ראשי האגודה ושאר חברי הקהילה. פעילים מרכזיים בקהילה התכנסו הלילה בצומת הרחובות

נחמני ורוטשילד והדליקו נרות.

[רמז לשבת נחמו - לרמז לכל הרבנים שידעו שכל הצרות של החרדים באים רק מעבירות של משכב זכור]

 

 גם ברשתות החברתיות באינטרנט עורר הפיגוע עניין רב. בפייסבוק, לדוגמא, החליפו רבים את תמונתם ושמו במקומה את הדגל של הקהילה ההומו-לסבית.

בעוד משטרת תל אביב מנהלת מצוד אחר היורה, שנמלט מהמקום לאחר שירה למוות בשני בני אדם ופצע 15 נוספים, לא היססו חברי הקהילה לקבוע כי על אף שהמשטרה עדיין בוחנת מספר כיווני חקירה, "אין ספק שמדובר באירוע שנאה".

הקהילה ההומו-לסבית: עבר של התנכלויות ופיגועים

"מדובר בערב מאד קשה, אירוע חסר תקדים בארץ", אמר מייק המל, יו"ר האגודה ההומו-לסבית שהיא הארגון הגאה הגדול ביותר בישראל. "הצטרפנו לאותן המדינות ה'מתוקנות' שבהן שנאה היא הסטנדרט". על מועדון "האגודה" שבו אירע הירי ברחוב נחמני בתל אביב אמר המל כי "נמצא פה מרחב שקיווינו שיהיה בטוח לבני הנוער, שבו הם יוכלו להגיע, לקבל קצת תמיכה ולעצב את עצמם כבני אדם. בכל שנותיה של האגודה לא היינו במצב כזה".

"חשבתי שזו בדיחה, ואז הוא התחיל לירות"

המל ציין כי המועדון נמצא ברחוב שקט וללא שלט בולט בחזיתו, כדי לאפשר לנערים ולנערות המתמודדים עם זהותם המינית להיכנס למקום בביטחון. לכן, לדבריו, מעולם לא נשקלה הצבת אבטחה במקום. "היו תקופות שבתקופת המצעד, בירושלים ובהנחיית המשטרה, הצבנו מאבטחים סביב הבית הפתוח, אבל דבר כזה, ברמה כזאת - ממש לא חשבנו שאנחנו נמצאים במקום הזה", הוסיף.

"הכוות שמיוצגים ע"י ישי ובניזרי מפתחים את השנאה"

יו"ר האגודה ההומו-לסבית רמז כי הירי בוצע על רקע הסתה נגד הקהילה מצד מנהיגים חרדים. "אנחנו אף פעם לא הרגשנו שאנחנו נמצאים בסביבה שהיא יותר מדי מקבלת, אבל חשבנו שאנחנו נמצאים בתהליך קבלה ושינוי; אבל כנראה שהכוחות שמיוצגים על ידי אלי ישי ובניזרי מפתחים את השנאה. רק לפני יומיים מדינת ישראל ציינה בהפגנתיות את 9 באב, אבל אני לא חושב שמישהו בחוגים הללו מבין את המשמעות של שנאת חינם".

"אני פונה לכל אותם פוליטיקאים שדיברו על רעידות אדמה, על שפעת חזירים ועל שפעת עופות, לעצור רגע ולעשות תשובה עם עצמם", אמר המל. "אני קורא להם להפסיק להחזיר בתשובה ולחזור להיות בני אדם, שלא מונעים על ידי שנאה אלא על ידי מה שהיה אמור להיות מרכיב מרכזי ביהדות ? חמלה".

יו"ר ארגון הנוער הגאה, יניב וייצמן, דיבר בדמעות על האירוע, שפגע בסניף התל-אביבי של הארגון. "מדובר במקום מוסתר, אם היינו שמים כאן מאבטחים זה היה מאיים על הנערים והנערות שמגיעים לכאן, והיום כל הביטחון שנתנו לבני הנוער כאן הלך לאיבוד", אמר. "מדובר פה בבני נוער. אני לא יכול לדמיין כזה דבר. התחושה היא מאד מאד קשה".

"האירוע הקשה ביותר נגד הקהילה בישראל אי פעם"

איתי פנקס, שכיהן בעבר כיו"ר האגודה ומכהן היום כיו"ר המרכז הגאה בגן מאיר, הביע זעזוע עמוק מהארוע. "זה יום קשה", אמר, "בטח לקהילה, אך גם לחברה הישראלית כולה. דברים עוד לא ברורים, אך העובדה שמספר אנשים יכולים להעלות על דעתם לרצוח הומואים ולסביות והיום מישהו ככל הנראה עשה זאת בפועל, מצריכה בדיקה מעמיקה של הקורה בחברה הישראלית". לדבריו, יש לבדוק "מה מאפשר דבר כזה בשנת 2009". פנקס הוסיף כי "הוריתי לסגור מיידית את המרכז העירוני לקהילה הגאה כי האדם מסתובב חופשי".

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ), תושב תל אביב, הגיע אף הוא למקום וסיפר כי "חשתי לכאן כדי לראות מה קרה ומצאתי פה את ראשי הקהילה המומים. זה ללא ספק האירוע הקשה ביותר כנגד הקהילה הגאה בישראל אי פעם. הסממנים הם של פשע שנאה, של מי שהגיע לכאן כדי לפגוע באופן עיוור בכל מי שהיה במקום. צריך לקוות שהיורה ייתפס ושהעניין הזה יבורר".

גם השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', הגיע למקום סמוך לחצות. "מדובר באירוע קשה וחמור שהמשטרה כרגע מטפלת בו", אמר. "ישנם הרבה כיווני חקירה שמובילים לרקע פלילי. אני יכול לומר שהייתי בזירה ומדובר בזירה קשה".


 

 

סודות חדשים שקיבלנו, אין אנו לוקחים אחריות על זה:

אבל בהצלחה, העיקר לעשות לכבוד שמים!

כיכר השבת, שייך להעדה החרדית, האם זה אמת?

אז למי שייך האתר "אתרוג"???

בהצלחה

ה"עדה" גילתה את כיכר השבת...
בקושי חלף שבוע מאז הושק "כיכר השבת" וכלי המדיה הראשון שהעתיק ידיעה הוא לא פחות מאשר ביטאון "העדה החרדית" (בכיכר)
ישראל אהרון כ"ז אייר תשס"ט 18:34 21.05.09 הדפסה

שער הבטאון
אתמול נחשף ב'כיכר השבת' כי אשת סגן שר החוץ, דני איילון, מטיפה לנצרות. הפרשה עוררה הדים רבים והגיעה עד למערכת הביטאון השמרן "העדה החרדית".


שם, במערכת "העדה", כמובן הוסיפו מילים מתובלות כיד ה' הטובה עליהם, בין היתר עוטר הסקופ במיפים: "מבהיל", "מפחיד", "ציוני", "בושה" ועוד.

אנחנו מפרגנים. בסופו של דבר, כולנו מאותה הכיכר...

הנה תצלום הידיעה מתוך ביטאון "העדה החרדית"

--------------------------------------------------------------------------------
ראיון עם יהושע פולק - ערוץ 7
יהושע פולק, סגן ראש עיריית ירושלים לשעבר ומראשי עסקני הציבור החרדי בירושלים, מנמק את הפגנות החניונים שהציתו את העיר ואומר: אם ברקת לא יחזיר את הסטטוס קוו הוא ימצא את כל העיר בסערת הפגנות. בדבריו הוא גם מבקר את תופעת הבערת עגלות האשפה שהפכה לחלק בלתי נפרד מנופה של הבירה בימים האחרונים.

"ראש העיר טעה בדבר אחד. אחד הדברים החשובים במרקם חיים משותף של דתיים וחילוניים הוא שמירה על הסטטוס קוו. הדבר ידוע גם בעיריות וגם בכנסת. לא פוגעים בדברים עקרוניים של הצד השני וכך ניתן לחיות יחד. מזה 15 שנה הוחלט שלא יפתח החניון בשבת", מזכיר פולק. "הגיע ראש העיר ובאופן שרירותי ומסיבה מסוימת החליט לפתוח את החניון. הוא עשה משגה והוא חייב לחזור לסטטוס קוו ולהודיע לציבור שלו שהוא טעה, שיגיד לאנשים שלו 'כך קיבלתי את העיר ואני לא רוצה לשנות כלום' ".

באשר לסוגיית חילול השבת שלכאורה לא גובר בעקבות פתיחת החניונים, ולמעשה אף מצטמצמת שכן מי שנסע רבות כדי למצוא מקום חניה ימצא כעת מקום במהירות ובמיעוט חילול שבת, אומר פולק: "אנחנו לא קבלנים של הקב"ה. בגישה כזו לכאורה עדיף גם לפתוח תחבורה ציבורית בשבת כדי למנוע חילולי שבת ברכבים פרטיים, אבל אנחנו לא קבלנים של הקב"ה. בשעתו הייתה הצעה לפתוח את הכרמלית בחיפה ובכך לחסוך חילול שבת, אבל הרבנים אמרו שאנחנו לא קבלנים של הקב"ה, ולכן לא פותחים את הכרמלית".

פולק מתאר בדבריו את האווירה בה מאות שומרי מצוות עושים מדי שבת את דרכם דרך שער יפו משכונותיה החרדיות והדתיות של ירושלים לעיר העתיקה ולכותל המערבי, ועל כן לטעמו יש להתייחס לרגישותם ולא להביא למקום זה מאות כלי רכב מאזור השפלה. "למה האנשים האלה צריכים לראות את הדבר הזה. מילא כשמדובר בגן סאקר, אבל למה דווקא במקום הזה? אפשר למצוא תחליף ברחוב בצלאל, אבל למה במקום הזה. מה יקרה אם תל אביבי יחנה במרחק מה וילך קצת ברגל?".

"נתאר לעצמו שהציבור הדתי היה הולך כל יום חמישי להפגין בכיכר רבין. זה היה מרגיז אותם. הם היו אומרים תפגין בירושלים מה אתה בא לכאן?".

בהעריכו את הצפוי בעתיד אומר פולק כי "ראש העיר ייאלץ לסגור את החניונים. יתחילו להיות לו בעיות קשות. המאבק יגיע לשאר השכונות. כבר עכשיו הוא מגיע עד בית וגן".

באשר לפחי האשפה ושריפתם מבקר פולק את צעירי העדה החרדית וקובע כי מדובר ב"נזק בל ישוער. קודם כל נזק למי שגר כאן. אין דבר יותר חמור ואני אומר את זה כל הזמן. זה וונדליזם לשמו. חייבים לבלום אותם". לדבריו "לא ייתכן שסתם יגרמו סבל. צריך להפגין בלי אבנים ובלי אלימות", הוא אומר ומוסיף כי לעיתים העניינים יוצאים משליטה.


 

נהרסו מבנים בלתי-חוקיים בבני-ברק
בפעולה משולבת, בגיבוי עשרות שוטרים, נהרסו מבנים ופונו גרוטאות ממגרש בפרדס כץ
משה שוורץ י"ב אב תשס"ט - 02/08/2009 15:25
פעולת אכיפה נרחבת ומשולבת של פקחי אגף ההנדסה ואגף התברואה בעיריית בני-ברק, פקחי השירות הווטרינרי ועשרות שוטרי סיור ויס"מ ממשטרת מרחב דן התבצעה בשבוע שעבר בשעת בוקר מוקדמת, באזור רחוב הרב ברוט שבמרכז שכונת פרדס-כץ וכללה הריסת מבנים בלתי חוקיים ופינוי בעלי חיים וגרוטאות שהוכנסו למקום שלא כחוק.

פעולות ההריסה והפינוי בוצעו בעקבות פלישה בלתי חוקית במרכז השכונה לשטח של כדונם, מחציתו - בבעלות מינהל מקרקעי ישראל ומחציתו - בבעלות עירונית. בנוסף לכך, הפולשים הכניסו לשטח גרוטאות רכב ובעלי-חיים שגם גרמו לתקיפת תושבים מהשכונה.

כל הניסיונות לפנותם בדרך חוקית בהתראות וצווים לפינוי לא נשאו פרי, ולצורך זה התכנסה פגישה, בראשותו של הרב יעקב אשר, ראש העיר, בה השתתפו קצינים בכירים ממשטרת מרחב דן העוסקים בתחומי סיור, מבצעים וחקירות; הנהלת השירות הוטרינארי האזורי ומנהלי יחידות עירוניות הקשורות לנושא, וסוכם בה על ביצוע משותף של הצווים להריסה ולפינוי.

לצורך זה הגיעו למקום, בשעות המוקדמות של הבוקר, עשרות רבות של שוטרים ופקחים וביצעו הריסת הבנייה הבלתי חוקית, פינוי גרוטאות, ובעלי חיים שהיו במקום הועברו למתקני השירות הוטרינרי המשותף לעיריות בני-ברק וגבעתיים. השטח, עצמו, נוקה וגודר. שוטרי המרחב גם עצרו שלושה צעירים שהתנגדו לפעולות ההריסה והפינוי.

 


 

מקום או אתר

השלט בכניסה לבית הכנסת הרמח"ל
בית הכנסת הרמח"ל בעכו
אחד מבתי הכנסת העתיקים הקיימים בעכו הוא בית הכנסת "אוהל חיים" הנקרא גם בית הכנסת הרמח"ל.

מרדכי זאבי כ"ו ניסן תשס"ט - 20/04/2009 12:00
בלב העיר העתיקה של עכו בקצה רחוב השוק עוברת סמטה קטנה וצפופה שבה עומד בית הכנסת "אוהל חיים" הרמח"ל.


פנים בית הכנסת

מבנה בית הכנסת הוא קטן וצפוף, והוא נבנה בסגנון בתי הכנסת שבעיר פדובה שבאיטליה עיר הולדתו של הרמח"ל, בתוכו בנוי ההיכל בשני מפלסים, בניה זו מקורה במנהג שהמתפלל עומד במקום נמוך כלשון הפסוק "ממעמקים קראתיך ד'".

באמצע המאה השמונה עשרה עלה לארץ ישראל רבי משה חיים לוצאטו-הרמח"ל, באותה העת היו בעיר עכו שני בתי כנסת, האחד בית כנסת "אחאב" והשני בית הכנסת שבו על פי המסורת התפלל הרמח"ל.

בהיסטוריית בית הכנסת הרמח"ל ישנן סתירות ובלבול רב. הנתונים הידועים הם כי היה בית כנסת בעכו שזהותו שנויה במחלוקת שהוחרם על ידי מושל עכו הבדואי דאהר אל עומאר בשנת תקי"ח לערך, מעל למבנה בית הכנסת המוחרם הקים המושל מסגד שנקרא בשם "אל-מועלק" שפירושו "התלוי" המסגד נקרא בשם זה ככל הנראה על שם היותו בנוי מעל מבנה בית הכנסת.


המפלס התחתון של בית הכנסת


הדעות חלוקות לגבי זהותו של בית הכנסת המוחרם, יש שסוברים שבית כנסת זה הוא בית הכנסת "אחאב", לפי דעות אלו בית הכנסת הרמח"ל הנוכחי הוא בית הכנסת שבו התפלל הרמח"ל בעת שהותו בעכו, יש חוקרים שחולקים על דעה זו וסבורים שבית הכנסת המוחרם הוא בית הכנסת הרמח"ל, דעות אלו סוברות כי המיקום הנוכחי של בית הכנסת הרמח"ל הוא במבנה שנתן המושל ליהודים כמבנה חלופי למבנה המוחרם, לפי דעות אלו הרמח"ל מעולם לא התפלל בבית הכנסת במיקומו הנוכחי אלא רק במקומו הישן היכן שכיום עומד מסגד.

החוקרים הנוקטים בדעה כי בית הכנסת שהוחרם היה בית הכנסת "אחאב" מביאים כראיה עדויות מראשית המאה הי"א המעידות כי הרמב"ן נשא את דרשותיו בבית כנסת זה בעת שעלה לארץ ישראל ודר בעכו, לפי העדויות בית הכנסת הרמח"ל נבנה בתקופה מאוחרת יותר כמה מאות שנים לאחר פטירת הרמב"ן.

ספר תורה עתיק הנמצא במקום


בית הכנסת הרמח"ל נקרא גם "אהל חיים" על שם הנדיב הידוע השר חיים פרחי, חיים פרחי היה יועצו של הסולטן הטורקי ועמד בראש המתנגדים לכניעה בפני הצבא הצרפתי בראשותו של נפוליאון, עד היום ניתן לראות ברחבי העיר שרידים מתקופת הקרבות שהתחוללו באזור.

לגבי מבנה בית הכנסת המוחרם קיים כיום ויכוח בעלות בין המוסלמים ליהודים, היהודים דורשים את המבנה בחזרה ואילו המוסלמים מכחישים את קיומו של בית הכנסת מתחת למסגד וטוענים כי מאז ומתמיד עמד במקום מסגד ולא בית כנסת.

מבנה בית הכנסת הרמח"ל הנוכחי שנמצא בסמוך לשוק שוכן בלב האוכלוסייה הערבית של עכו ומקובל לבקר במקום רק לאחר תיאום עם גבאי בית הכנסת.


 

מקרה מוות שני של שפעת החזירים בישראל

משרד הבריאות הודיע, כי צעירה שנפטרה הלילה בבית החולים בנהריה, מתה כתוצאה מסיבוך של מחלת שפעת מקסיקו. הצעירה, תושבת מעלות, הגיעה לבית החולים עם כמה בעיות רפואיות, מצבה הידרדר ולאחר מותה התברר כי אכן נדבקה בנגיף

משה שוורץ י"ב אב תשס"ט - 02/08/2009 20:56

משרד הבריאות הודיע, כי הצעירה ג'יהאן מוסא בת 24 ממעלות, שמתה בלילה האחרון בבית החולים בנהריה, אכן נפטרה כתוצאה מסיבוך של מחלת שפעת "מקסיקו", שבה לקתה הצעירה.

מוסא הגיעה בסוף השבוע לבית החולים, לאחר שסבלה מכמה בעיות רפואיות. הידבקותה בשפעת דירדר את מצבה הרפואי, ובדיקת דם שנערכה לה עם הגיעה לבית החולים, איששה היום את החשש, לאחר מותה, כי לקתה בשפעת.

בשבוע שעבר נפטר מסיבוך של המחלה
שמעון עזרן בן ה-34 מאילת. הוא הלך לעולמו בבית החולים יוספטל באילת, אחרי שאושפז ומצבו הידרדר.

 

בישראל אובחנו עד כה למעלה מ-1,700 חולים בשפעת החזירים, ברם רק 20 הוגדרו כמקרים קשים. בין המקרים: אישה בת 50 הסובלת ממחלות כרוניות ומאושפזת ביחידת טיפול נמרץ בבית החולים מאיר בכפר סבא, ואישה בת 62 הסובלת מחלת לב ומאושפזת ביחידת הטיפול הנמרץ בבית החולים סורוקה.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו שמע היום בבוקר סקירה של הצוות הבין משרדי בעניין הטיפול בשפעת מקסיקו. הצוות המקצועי של משרד הבריאות העביר לראש הממשלה דיווח על ההיערכות בבתי החולים והתוכנית לרכישת החיסונים.

 

בשבוע שעבר הורה ראש הממשלה לרכוש חיסונים נגד השפעת לכל אזרחי מדינת ישראל, ואף להגדיל ב-5% את מלאי התרופות הקיימות נגד השפעת. סך העלות של רכישת החיסונים ותוספת התרופות מוערכת ב-450 מיליון שקל. ממשרד ראש הממשלה נמסרה ההודעה כי נתניהו הנחה את הצוותים לקיים דיון המשך בנושא במהלך השבוע הקרוב, ואילו במשרד האוצר אמרו הבוקר, כי אין להם אפשרות להדפיס עוד כסף עבור רכישת התרופות.

 

 

צילום ארכיון: אוליבר פיטוסי

 


רבי מרדכי בנעט

הגאון רבי מרדכי בנעט זצ"ל – המהר"ם בנעט, כיהן כרבה של ניקלשבורג ושל מדינת מורביה כולה, גדלותו בתורה וחכמתו הרבה הקנו לו מעמד וכוח להגן על חומות הדת ולהעמיד תלמידים הרבה.

 

מוטי מרינגר י"ג אב תשס"ט - 03/08/2009 06:03

רבי מרדכי בנעט מניקלשבורג – המהר"ם בנעט, נולד בעיר שורגא שבהונגריה בשנת ה'תקי"ג, משפחתו של רבי מרדכי הייתה מיוחסת ביותר, מצד אביו הגיע יחוסו של רבי מרדכי לרבי צבי הירש אשכנזי – החכם צבי, ואילו מצד אימו הוא התייחס אל רבי נפתלי כ"ץ – ה'סמיכת חכמים'.

 

אביו של רבי מרדכי היה רבי אברהם בן יהודה אשכנזי, למרות ששם משפחת אביו היה 'אשכנזי' בכל זאת נקרא רבי מרדכי בשם משפחת אמו 'בנעט', כיון שמגיל חמש גדל בבית סבו – אבי אמו בעיר ניקלשבורג.

 

רבי מרדכי נחשב כילד חריף ביותר, וכבר בהיותו כבן י"א שנים נשלח ללמוד בישיבה בעיר איטיגן, בראשה עמד רבי יעקב קצנלבוגן. בגיל י"ג שנה כבר היה רבי מרדכי נושא דרשות חריפות ומפולפלות שהלהיבו את שומעיהם, וכבר בגיל צעיר זה חיבר רבי מרדכי פירוש על התורה, על הגדה של פסח וכן פירושים על הש"ס. במשך השנים נדד רבי מרדכי למקום תורה ועבר לעיר פיורדא, שם למד תורה אצל רבי יוסף שטיינהרט. בגיל ח"י שנים עבר רבי מרדכי לפראג שם הכיר בגדלותו הגביר רבי מאיר קרפלה והקצה בעבורו חדר בביתו ודאג לכל מחסורו. בפראג למד רבי מרדכי אצל רב העיר רבי יחזקאל לנדא – ה'נודע ביהודה', רבי מרדכי התחבב ביותר על הנודע ביהודה שהתבטא עליו במילים 'אהובי וידידי וחביב הרב המאור הגדול הגאון המופלג המושלם...'

 

כשהגיע רבי מרדכי לפרק 'האיש מקדש' הוא נלקח כחתן לבתו של אחד מנכבדי העיר ניקלשבורג – רבי גימפל פרוסטיץ, לאחר נישואיו המשיך רבי מרדכי לעסוק בתורה והסתופף בצילו של רב העיר רבי שמואל שמעלקא הורוביץ מניקלשבורג שהיה מגדולי מאורי החסידות ורבי מרדכי ראה בו את רבו המובהק.

 

כשהיה רבי מרדכי בן כ"ג שנה הוא התכבד להתמנות כדיין בעיר ניקלשבורג, עוד קודם להצעה מכובדת זו התדפקו רבים על דלתו של רבי מרדכי בבקשה כי יואיל לכבד ערים שונות בתפקיד רב או דיין, אך רבי מרדכי דחה את כל ההצעות עד שידע בעל פה את כל חלקי ה'ארבעה טורים' וה'שולחן ערוך'. תלמידו של רבי מרדכי - רבי הלל מקאלמאיי מעיד בספרו 'משכיל אל דל', כי רבו – רבי מרדכי מעולם לא הסתכל בפני התובע והנתבע העומדים לפניו לדין, על מנת שלא יפגע שיקול דעתו ממראה אחד מבעלי הדין. הוא היה ישוב בדין וטליתו מופשלת על פניו, והיה מנהל את הדיון לפי שמות בעלי הדין בלא להביט בהם, כך קיים רבי מרדכי בהידור את ציווי התורה 'לא תכירו פנים במשפט'.

 

לאחר שכיהן רבי מרדכי שנים רבות כדיין בניקל שבורג, הוא עקר מהמקום לטובת משרות רבנות בכמה ערים ברחבי אירופה. בשנת ה'תקמ"ט הורם הנזר והוסרה העטרה מהעיר ניקלשבורג עם פטירת רבה הגדול רבי שמואל שמעלקא הורוביץ זצ"ל. לאחר פטירת רב העיר נשאו יהודי העיר את עיניהם על רבי מרדכי שכבר כיהן בעירם כדיין ופנו אליו בבקשה שימלא את מקום רבו כרבה של ניקלשבורג, רבי מרדכי הסכים להצעה ושב לניקלשבורג כרב המקום.

 

כרבה של ניקלשבורג פעל רבי מרדכי רבות למען יהודי עירו בפרט ומורביה כולה בכלל. רבי מרדכי היה מוערך ביותר על קיסר אוסטריה פרנץ הראשון, חוכמתו המופלאה וידיעותיו הנרחבות באסטרונומיה ומתמטיקה הקנו לו מקום של כבוד בחצר המלוכה. בשנת ה'תק"פ חיבר רבי מרדכי תפילה מיוחדת לכבוד הקיסר לאחר שזה הצליח להביס את המורדים באיטליה, דלתו של הקיסר הייתה פתוחה בפני רבי מרדכי, ובדרך זו הוא השיג היתר ליהודים להדפיס ספרי קודש. מאוחר יותר התמנה רבי מרדכי על ידי הקיסר כרבה של מורביה כולה וכסמכות היהודית הרוחנית הגבוהה במדינה. את מעמדו זה ניצל רבי מרדכי על מנת להגן על חומות הדת מפני רוחות ההשכלה והרפורמה שהחלו מנשבות באותה התקופה.

 

רבי מרדכי לחם כארי על מנת למנוע לימודים כלליים בתלמודי התורה, והתנגד בתקיפות להשכלה בחוכמות חיצוניות, יחד עם ה'חתם סופר' עמד רבי מרדכי בפרץ ומנע הקמת 'היכל' רפורמי בעיר המבורג והדיר את רגליהם של מהרסי הדת מהעיר.

 

בעיר ניקלשבורג עמד רבי מרדכי בראשות ישיבה גדולה שעל ספסליה נמנו כארבע מאות תלמידים. רבים מתלמדיו של רבי מרדכי כיהנו אף הם במשרות רבנות ושמם יצא לתהילה, ביניהם רבי יהודה אסאד, רבי שמחה בונים מפשיסחא, רבי שלמה קווטש שאף מילא את מקומו של רבי מרדכי ברבנות ניקלשבורג לאחר פטירתו, וכן שני בניו של רבי מרדכי - רבי ישעיה ורבי נפתלי.

 

רבי מרדכי כיהן ברבנות ניקלשבורג ארבעים שנה, בכל השנים הללו הייתה דלת ביתו פתוחה לכל יהודי והוא סייע בכל יכולתו לכל דך ונתמך, הון רב פיזר רבי מרדכי לצדקה ולעצמו הותיר את המעט הנדרש כדי מחייתו ואף פחות מכך. לאחר פטירתו של רבי מרדכי נמצאו על גופו תחת לבגדיו בגדי שק אותם היה לובש תמיד, וכן נמצא רשום בכתב ידו בתוך סידורו 'הריני נודר לה' אלוקי צבאות לבלתי אהנה מהנאות העולם הזה זולת מה שהוא לצורך גדול ולתועלת בריאות גופי'.

 

לעת זקנותו חלה רבי מרדכי והצטווה על ידי הרופאים לעזוב את הנהגת הישיבה ולשכב במנוחה, רבי מרדכי לא שעה להוראות אלו והמשיך להנהיג את תלמידיו ביד רמה. כשהחמיר מצבו הבריאותי נסע רבי מרדכי אל עיר המרפא קרלסבאד על מנת לנוח ולצבור כוחות, ביום י"ג באב שנת ה'תקפ"ט נתבקש רבי מרדכי לישיבה של מעלה עוד בטרם הספיק לשוב לעירו ניקלשבורג.

 

לאחר פטירתו נטמן רבי מרדכי בעיר ליכטנשטט הסמוכה לקרלסבאד, קבורה זו הייתה על תנאי שיעבירוהו מאוחר יותר לעירו ניקלשבורג שם רצה רבי מרדכי להיטמן לצד רבו רבי שמואל שמעלקא.

 

מאוחר יותר כאשר ביקשו בני העיר ניקלשבורג להעביר את עצמותיו של רבי מרדכי לעירם, התעורר ויכוח בינם לבין אנשי ליכטנשטט שדרשו כי קברו של הצדיק יישאר בעירם. בויכוח זה התערב ה'חתם סופר' שפסק כי יש להעביר את קברו של רבי מרדכי לעירו ניקלשבורג. מסופר כי בעת שכתב ה'חתם סופר' את פסק הדין ועמד לשולחו לשואלים, נפלה עליו תרדמה ובחלומו הופיע לפניו רבי מרדכי, רבי מרדכי הורה ל'חתם סופר' לעכב את שליחת פסק הדין עד שתמלא חצי שנה לקבורתו בעיר ליכטנשטט, רבי מרדכי הסביר את בקשתו זו בכך, כי לפני שנים רבות הוא התיר לחתן לבטל את קשר האירוסין עם כלתו וכלה זו נפגעה עד מאוד, ככפרה על מעשה זה נגזר עליו להיות טמון חצי שנה בסמוך לקברה של אותה כלה שנקברה בליכטנשטט.

 

משעברה חצי שנה פרסם ה'חתם סופר' את פסק דינו, וביום י' באדר הועתק ארונו של רבי מרדכי מליכטנשטט ונטמן בעירו ניקלשבורג.

 

רבי מרדכי הותיר אחריו כתבים רבים בכל תחומי התורה, שאלות ותשובות שלו הודפסו בספרים 'גדולת מרדכי' ו'פרשת מרדכי', פסקים הלכתיים שכתב הודפסו בספרים 'מגן אבות' ו'דברי מרדכי', חידושי תורה נוספים שכתב על התורה והש"ס הודפסו בספרים 'ביאור מרדכי', 'מחשבת מרדכי', 'תכלת מרדכי'. וכן בספר 'חידושי מהר"ם בנעט'.

 

 

 


 

עיתון וואס איז נייעס - מכתב נורא מהגה"צ רבי משה שטערנבוך שליט"א

 

http://www.vosizneias.com/35193/2009/07/17/jerusalem-exclusive-rav-sternbuch-shlita-issues-letter-regarding-the-riots/

 

Jerusalem - Exclusive: Rav Sternbuch Shlit'a Issues Letter Regarding The Riots

 

http://daattorah.blogspot.com/2009/07/rav-sternbuchs-letter-regarding-riots.html

 

Jerusalem - Rabbi Daniel Eidensohn of Israel who runs the blog Daas Torah posted a letter written by Rabbi Moishe Sternbuch, Shlita in regards to the recent riots.

 

In an email exclusive to VIN News, Rabbi Eidensohn confirmed that the letter is authentic, and that he personally met with Rav Sternbuch who issued the letter to him.

 

 

For those who are not aware, Rav Sternbuch speaks and writes English well. Rabbi Sternbuch is the Vice-President of the Rabbinical Court and Chief Rabbi Ra'avad of the Edah HaChareidis in Jerusalem.

 

Rabbi Moishe Sternbuch, Shlita

 

 

http://www.vosizneias.com/35171/2009/07/17/new-york-pr-guru-friedlander-reports-massive-non-orthodox-donor-backlash-over-jerusalem-charedi-riots/

 

New York - PR Guru Friedlander Reports Massive non-Orthodox Donor Backlash Over Jerusalem Charedi Riots

The riotsNew York - The Charedi riots of the last several weeks in Jerusalem have caused and will continue to cause irreversible damage to the Charedi community on a massive scale, according to Charedi public relations consultant Ezra Friedlander.

The founder of Brooklyn’s Friedlander Group, Friedlander has extensive contacts in both the Charedi and non-Charedi community—and says that non-Charedi donors are divesting from Charedi-run organizations because of the riots.

“It is a fact that … humanitarian and chesed organizations founded by and under Charedi management that serve all regardless of affiliation have begun to suffer from a pullback of support from their non-Charedi base of affluent Jewish philanthropists because of the distributing images emanating from Jerusalem,” said Friedlander in an exclusive interview with VIN News.

Charedim men protest and burn garbage cans as they voice their uproar for the incarceration of an ultra orthodox woman who is acused of abusing her three year old son and starving him to the point of malnutrition, Photo by nati shohat / Flash90
Advertisement:
“It is common knowledge by those who are responsible for fundraising that the community in Israel enjoys widespread support by Jews around the world who appreciate the vast social service and humanitarian chesed infrastructure run by Charedi organizations in Israel,” he explained. “Unfortunately and very sadly, the massive chilul Hashem is now directly impacting those that are the most vulnerable in Eretz Yisroel who suffer from illness and poverty. This is directly attributable to hooligans who have total disregard for behavior becoming of Charedim, which should mean G-d-fearing,” Friedlander said.

“We live in an age where images and information are disseminated instantly,” he pointed out. “I ask: where is the Charedi leadership? Why have we seen no wide-scale condemnations of behavior repulsive to our law-abiding and peaceful community? Have they failed to notice that any legitimate grievances have dissipated with the first stone thrown?”

Friedlander is clearly agitated—and the PR guy has good reason: non-religious donors are shocked and outraged, and are taking it out on their Charedi beneficiaries, Friedlander’s clients. Friedlander says he’s going public after a long night of phone calls with clients reporting an alarming level of verbal confrontations with donors.

According to Friedlander, donors are expressing their “amazement at the level of violence in the Charedi neighborhoods of Jerusalem and the lack of any authoritative crackdown on those responsible for the mayhem—they [the clients] are asking me, ‘What can you do to stem the anger pointed in our direction which is being caused by the riots not of our making and control?’ ”

Friedlander believes there needs to be “unified and firm, bold action against anyone and everyone who takes part, or is responsible for, any action leading to violence of any kind,” he said. “Only when the opinion street sees a leadership firmly in charge of the Charedi street, will they acknowledge that the rioters and the rabbis are not one and the same

"עשינו בית-ספר למשטרה, היא תחשוב פעמיים להבא"

 

 

אין תחליף ל´העדה החרדית´

 

אין תחליף ל´העדה החרדית´

 

"מי ששורף פחים, מוציא עצמו מהעדה"

"מי ששורף פחים, מוציא עצמו מהעדה"

 

העדה החליטה: לא יהיו ילדים וצעירים בהפגנות

העדה החליטה: לא יהיו ילדים וצעירים בהפגנות

אין תחליף ל´העדה

החרדית´

 


 

Lakewood, NJ - Camp Counselor Charged With Abuse of Minor

Yesterday at 02:05 PM

Lakewood, NJ - A camp counselor who worked at a program run at a Lakewood private school has been arrested on charges that he sexually assaulted a young boy. the man of Lakewood, worked as a camp counselor at Yachad, a summer camp based out of Bais Hatorah School on...Read More »

Comments (181)

 

 

http://www.vosizneias.com/

 

Chicago, IL - Orthodox Rabbi Slams Israeli Charedi Riots
Today at 02:34 PM
Chicago, IL - Rabosai, First I want to congratulate you for your fervor and unity in responding to those who are violating Shabbat by driving to Jerusalem on Shabbat and those who are intervening in family life in the Niturei Karta community by taking children to the hospital when they are...

 

Chicago, IL - Rabosai,

First I want to congratulate you for your fervor and unity in responding to those who are violating Shabbat by driving to Jerusalem on Shabbat and those who are intervening in family life in the Niturei Karta community by taking children to the hospital when they are emaciated and weighing 7 kg at two years old.

But, secondly, I want to tell you that from a Torah True perspective your reactions are the very opposite of what you should be doing. Your commitment to Torah and current events gave you an opportunity for a great Kiddush Hashem, and instead you have distanced thousands – if not millions – from Torah. Didn’t you consider that Chilul Hashem B’farhesia, publicly profaning God’s name, is such a great sin that it outweighed going out on a limb to protect parking lots from cars on Shabbat, or to protect a family that really seems like it was abusing its children? Do you think that there could never be child abuse in your community? And was it not worth bringing an emaciated child – even you agree that he was dangerously emaciated – to one of the world’s leading hospitals for a check-up? Do you agree that doctors’ have a role in our lives in making some physical and psychological determinations?
Advertisement:
Rather than resorting to violent riots that have turned off even people sympathetic to your love for Shabbat and the integrity of the family, you should have copied God the way we are supposed to: with love and kindness – midot hachesed – the loving traits of God. Wouldn’t it have been far more effective to have shown up at the parking lot on Shabbat with grape juice and challah rolls and offered people driving into Yerushalayim the ability to celebrate Shabbat just a little? Had you offered them cholent and kugal, don’t you think word would have gotten out that Shabbat is a beautiful thing? After all, these people driving into Jerusalem are choosing to spend Shabbat in the Holy City, not at the beach in Tel Aviv or Ashkelon! We all need to think of how we can reach out to our brothers and sisters even when they are sinning in our eyes, and rather than making them park dangerously all around Jerusalem, endangering pedestrians who are not violating Shabbat, make them realize that you are willing to interrupt your Shabbat to spend some time with them! Maybe the next time some of them would be willing to drive into Jerusalem on Friday night, spend the night in a hotel – even an Arab hotel in the Old City! – and experience a full Shabbat in Jerusalem. Why didn’t you suggest to the city that parking overnight in Jerusalem – from Friday night till Shabbat is over – should be made free, to encourage people to drive in before Shabbat? All these moves would have made Jerusalem, Shabbat and the religious way of life something beautiful, not ugly – God’s name would be glorified, not sullied by the dirty rubbish that you have been throwing at city workers.

Rather than rioting against what seems to be saving of a child’s life – piku’ach nefesh – didn’t you question for a moment what is going on? What are the names of Chareidi organizations that protect children – and spouses – from abuse? The Chareidi community in America has such organizations which serve the entire Jewish community – have you set up yours? I haven’t seen them involved or consulted. No, instead of blaming Hadassah hospital, the doctors and the media of a conspiracy, maybe you should begin a process of coming clean and accepting that domestic abuse occurs in all types of communities – from the most religious to the most secular, Jewish and non-Jewish. And that sometimes the police and the authorities have to be brought in to protect children and spouses. That would be the appropriate response, one that would be a Kiddush Hashem, which would win the respect of Jews and non-Jews for Torah and for Judaism.
My brothers and sisters in the Chareidi community: God’s name is not sanctified by you showing how much political muscle you have to close parking lots, to maintain the ‘status quo’, or to show that you can do whatever you like to your kids without the authorities intervening: that’s not the way to sanctify God’s name, or even your name. The way to Kiddush Hashem is for all of us to place God and God’s kindness above our own agendas, and to show that we are willing to sacrifice even your own serenity on Shabbat, our own control over our families, in order to protect the weak and make God’s name something beautiful and desirable, not something which people cannot run away from fast enough.

Rabbi Asher Lopatin, is the spiritual leader of in Chicago of Anshe Sholom B'nai Israel Congregation, Rabbi Lopatin received his ordination from Rav Aron Soloveichik and Yeshivas Brisk, and also from Yeshiva University in New York .

More of today's headlines
“Lakewood, NJ - A camp counselor who worked at a program run at a Lakewood private school has been arrested on charges that he sexually assaulted a young boy. YK, 33...”Lakewood, NJ - Camp Counselor Charged With Abuse of Minor

 


http://www.vosizneias.com/35317/2009/07/20/lakewood-nj-camp-counselor-charged-with-abuse-on-minor/

 

Lakewood, NJ - A camp counselor who worked at a program run at a Lakewood private school has

been arrested on charges that he sexually assaulted a young boy.

 

the man of Lakewood, worked as a camp counselor at Yachad, a summer camp based out of Bais Hatorah School on Swathmore Drive, was arrested Sunday, authorities said.

Advertisemen

 and endangering the welfare of a child.

 

 

Authorities said the criminal activity occurred within the past year, and the victim was a boy under the age of 13.

 

 

Bail for Kolko was set at $125,000 and if he is released on bail, he is not allowed to have contact with the victim or anyone else under the age of 18, according to the complaint.

 

 

Anyone with information about the case is asked to call Ocean County Prosecutor's Office Senior Investigation Colleen Lynch in the special victims unit at 732-929-2027, Ext. 2905 or Lakewood Detective Thomas D'Elia at 732-363-0200.

 

Please note these are only allegations, an individual is innocent until proven otherwise in a court of law

 

Read Comments (52)  —  Post Yours »

http://www.vosizneias.com/35317/2009/07/20/lakewood-nj-camp-counselor-charged-with-abuse-on-minor/

 

 


 

  1. דיווח: 17 ילדים התעללו מינית בילדה בת 10 במשך שנה - משפט ופלילים ...

  1. אשדוד: בני 10 קיימו יחסי מין עם בת כיתתם

  1. מאמן כדורסל חשוד בביצוע מעשה סדום בילדים פדופיל פעל לאחרונה באשדוד ...

     

     אבחון התעללות פיזית ומינית בילדים - וואלה! בריאות

  2. אסור לשלוח ילד לבד בבית השימוש, אז למה בתלמוד תורה וישיבות מותר, בלי מעגל סגור

  1. מקומי - ירושלים nrg - י-ם: ילדה בת 3 הוטרדה מינית בקניון


 

הצעת חוק: מאגר גנטי לכל הבהמות בארץ
ח"כ אורי אריאל מגייס את הטכנולוגיה לסייע בהתמודדות עם תופעת הגניבות והשחיטות הלא חוקיות של בהמות בארץ, ומציע לדגום גנטית את כולן
אריק בנדר | 29/7/2009 13:03 בשעה שמתלהט הויכוח הציבורי על ההצעה להקים מאגר ביומטרי לכל אזרחי ישראל, הצעת חוק חדשה של ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) עשויה להביא להקמת מאגר גנטי אחר, שלא סביר שיהיו לו מתנגדים: מאגר גנטי של כל הבהמות בארץ.

הצעת החוק של ח"כ אריאל מבקשת להקל את ההתמודדות עם הגניבות הרבות מהם סובלים החקלאים, ועם תופעת השחיטה הבלתי חוקית.

על פי הצעת החוק, מכל פרה, שור, כבש, סוס או תאו (ג'מוס) המגודלים בארץ, תילקח דגימת DNA עם היוולדם, שתישמר במשרד החקלאות. כל מכירה או שחיטה של בעל חיים תדווח למשרד, על מנת לעקוב אחרי מקומות גידולם והבעלות עליהם.

הצעת החוק קובעת כי במקרה בו קיים חשד כי בוצעה עבירה בבעל החיים, כמו גניבה או שחיטה בלתי חוקית, או במקרה בו זהותו הגנטית דרושה לחקירת עבירה, יורשה שוטר שהוכשר לכך ליטול את הדגימה הדרושה. למשטרה, בהתאם להוראות חוק הגנת הפרטיות, תהיה גישה למאגר.

אך לא רק מהכבשים והפרות הנולדים מעתה תילקח דגימה. החוק החדש קובע כי תוך שלוש שנים מיום תחילתו, תינטל דגימת DNA מכל ראש בקר בארץ ותבוצע בו בדיקה גנטית.


 

רק בימי רשב"י, אחרי י"ג שנה אשר היה במערה, נפתחו שערי החכמה עליו, להאיר לכל ישראל עד קץ הימים.

(ר' משה חיים לוצאטו, הרמח"ל, אדיר במרום, עמוד יג').

א. בדור הזה האחרון, מי שאינו עוסק בספר הזוהר ותיקונים וכתבי מרן האר"י שהם חיים ממש לנפש, בלולה במקרא ובמשנה ובתלמוד ופוסקים, ידע נאמנה שכל תורתו שעוסק הוא משפה ולחוץ, כדואג, ואין לו עסק בחיים והארה לנפש, והוא כולו טעות ורמאות, ואינו עוסק בתורה אלא להיות מאנשי שם, להיות רב וראש גדול הדור ולהשתרר על הבריות, ואין לו חיים ולא חלק בחיים...

ב. ובדור הזה האחרון אי אפשר להמשיך שכינתא עליונה אלא על ידי הזוהר וכתבי מרן הרח"ו בלבד שנאמרו ברוח הקודש, ובדור הזה מי האיש החפץ חיים אוהב ימים מבלי לבלות יום בלתי קדושה לראות טוב עוה"ב בעוה"ז ידבק בספר הזוהר ובכתבי מרן הרח"ו בלבד שנאמרו ברוח הקודש. (ר' יצחק איזיק יחיאל ספרין מקומרנה, היכל הברכה פ' עקב ז', יט')

ונאמנה תדע אחי כי לא כדורות הקדמונים והימים הראשונים שהיו באלף החמישי דורות הללו והימים האלה כי באותן ימים היו שערי חכמה זו סגורים ומסוגרים לכן לא היו אז מקובלים אלא מעטים... לא כן באלף השישי הזה שנפתחו שערי אורה שערי רחמים כי הוא קרוב לעת קץ הימין ושמחה של מצוה ונחת רוח גדול כעת בעיני הוי"ה להתפרסם כבוד שם מלכותו לעולם ועד בפרט כעת שנדפסו כל כתבי כתבי הקודש להאר"י לוריא ז"ל אשר פתח לנו שערי אורה שהיו סתומים וחתימין באלף עזקין מימות עולם וכל דבריו דברי אלקים חיים על פי אליהו הנביא זכור לטוב וברשותו גלה מה שגלה ואין לנו מכשול ולא שום סכנה כעת כמו בנגלות ממש.  (ר' פנחס אליהו בן מאיר, ספר הברית חלק ב', מאמר יב' פרק ה').


 

השוטר החשוד בעבירות מין ישוחרר למעצר בית
מאת: עדי שמחוביץ, מערכת וואלה! חדשות
יום ראשון, 2 באוגוסט 2009, 14:16

בית המשפט החליט לשחרר למעצר בית את עופר קורן, סגן מפקד יחידת הסיור במרחב איילון במשטרה, החשוד בביצוע מעשים מגונים ובבעילה אסורה בהסכמה בשתי חיילות
"קורן עצור על לא עוול בכפו". עו"ד נהרי (יח"צ)
עופר קורן, סגן מפקד יחידת הסיור במרחב איילון במשטרה, החשוד בביצוע עבירות מין בשתי חיילות המשרתות כשוטרות, ישוחרר למעצר בית. בית משפט השלום בתל אביב קיבל היום (ראשון) את ההחלטה בעקבות ראיות חדשות בפרשה, שחשף פרקליטו של קורן, עו"ד שרון נהרי. השופט דניאל בארי קבע שקורן ישוחרר ממעצר עד מחר.

פרסומת
עו"ד שרון נהרי אמר בתגובה להחלטה לוואלה! חדשות: "אני סבור שמח"ש תעשה עבודתה נאמנה ותשחרר את מרשי עוד היום, שכן הוא עצור על לא עוול בכפו". קורן חשוד כי ביצע בעילה אסורה בהסכמה ומעשים מגונים בחיילת וביצע מעשים מגונים בשנייה. שתי החיילות, שמשרתות כשוטרות בתחנה בה עובד קורן, התלוננו כי במשך תקופה ארוכה נהג השוטר להטרידן ואף לבעול אחת מהן. את התלונות הגישו החיילות לאחר שאחת מהן גוללה בפני קצין ביחידה את מסכת ההטרדות המיניות שביצע בה השוטר ואף סיפרה כי ידוע לה על חיילת אחרת שנפלה קורבן למעשיו של השוטר. בעקבות כך נחקרה גם החיילת השנייה.


בחקירה שנערכה במח"ש טען קורן כי אכן קיים יחסים מיניים עם אחת מהשוטרות, אך הם בוצעו בהסכמה. בדיון בהארכת המעצר אמר נציג היחידה החוקרת כי בין קורן לחיילת היו יחסי מרות ולכן עצם קיום יחסי מין איתה מהווה עבירה על החוק וניצול של סמכותו על החיילות אשר מייחסות לקורן עבירות אינוס, מעשים מגונים והטרדות מיניות.


 

 

ראשי » חדשות » ירוק » בעלי חיים
עו"ד שמונה למפרק של חברה למוצרי חלב, נאלץ לטפל בעדר נקבות גמלים
במקום לטפל בפירוק החברה מצא עצמו עו"ד בלייכר כבייביסיטר לנאקות. המשרה כללה: רכישת מזון, טיפול וטרינרי והוצאתן למרעה. בתום שנתיים של טיפול צמוד הוא גם הצליח להתפנות לצד המשפטי - החובות הוחזרו והחברה פורקה
גלעד גרוסמן וזוהר סוסנקו | 23/7/2008 11:15
חברת "כאמלקרים ריסורסס בע"מ" עסקה במחקר למוצרי קוסמטיקה ומזון מחלב נאקות, שנחשב לחלב בעל סגולות מיוחדות. ארבעת השותפים הסתכסכו ביניהם, והחברה נקלעה לחובות של עשרות אלפי שקלים.

עו"ד יואב בלייכר ממשרד עורכי הדין "ישי בית און", שמונה למפרק החברה, נאלץ למכור את נכסי החברה כדי להחזיר את החובות לנושים. אולם, הנכסים הדלים הסתכמו בעדר נאקות, שהיה מפוזר בין שתי משפחות בדואיות בשני יישובים שונים בנגב. מכיוון שהבדואים שהחזיקו בנאקות לא קיבלו תשלום עבור הטיפול בהן, הם התקשו להאכילן, ומצבן הבריאותי הידרדר. על בלייכר, עורך דין המתמחה במקרקעין, הוטל לדאוג לטיפול בהן, שכלל רכישת חציר בקיץ, הוצאת הגמלים למרעה בחורף, חיסונים, טיפול וטרינרי ועוד. אולם לא זה הקש שישבור את גב עורך הדין.
עו''ד בלייכר וחברים יח''צ
"מצאתי את עצמי במצבים מאוד הזויים עבור עו"ד", מספר בלייכר. "למשל, אמרו לי שנאקה מתה מהכשת נחש, הייתי צריך לדווח לבית המשפט, מכיוון שזה פגיעה ברכוש החברה". כעבור כשנתיים הצליח בלייכר למכור את כל הנאקות, ולהתפנות לצד המשפטי של פירוק החברה. הוא הצליח באופן יוצא דופן להחזיר את כל החובות לנושים והחברה פורקה.
 

עו''ד בלייכר וחברים