WELCOME TO nuchem-rosenberg.com
child molestation INTERNATIONAL

Home Page

The INTERNATIONAL Association Of Child sexual abuse

מרכז הסיוע לנפגעות אונס ותקיפה מינית עולמית

Call The weekly news Hot Line For Child sexual abuse International:

1-212-461-2778

Send E-Mail To:
rosenberg.nuchem@gmail.com


 

בין המצרים: טרגדיה בניו-יורק - 44
 

דואק ניסה להפליל האדמו"ר מבאיאן
האיש שעמד מאחורי הפללת שורת רבנים בקהילה החלאבית ב´דיל´, הגיע לאדמו"ר מבאיאן, הציע לו מיליון דולר, ובתמורה דרש החזר של חצי מיליון. האדמו"ר הגיב כי אינו עוסק בענייני כספים והזהיר את משמשיו שלא להתקרב לאיש
מנחם כץ ט' אב תשס"ט 18:25 30.07.09 הדפסה

האדמו"ר מבאיאן שליט"א
'שעה טובה' חושף כי האדמו"ר מאיאן, שביקר בארצות-הברית לרגל שמחה משפחתית, "זכה" ל'ביקור בית' של שלמה דואק. האיש בא אל האדמו"ר בהצעה נדיבה ומפתיעה: אני מוכן להעביר לרבי מיליון דולר, וכל זאת בתנאי שהרבי יהיה מוכן להחזיר לי חצי מהסכום, היינו, חצי מיליון דולר, שאני זקוק להם כדי לבנות את הוילה המתוכננת שלי בבית-שמש.

כאשר לא שמע תגובה, ניסה דואק להפעיל את כושר השכנוע שלו, והסביר כי בתמורה לעזרה, החסידות תקבל חצי מיליון דולר שהרבי יוכל לנהוג בהם כהבנתו.

בשלב זה אמר האדמו"ר לאורחו כי הוא אינו עוסק בעניינים כספים. לאחר שהאיש יצא את חדר הרבי נקראו אל הקודש פנימה כמה מהמשמשים הקרובים וקיבלו במפתיע אזהרה שלא לעשות עסקים עם היהודי שהיה כאן, כי התנהלותו אינה מריחה טוב, ויש להתרחק ממנו.

דואק אכן ניסה את מזלו אצל המקורבים לאחר ששמע כי האדמו"ר אינו מתעסק בכסף, אבל נדחה באדיבות.

השבוע נזכרו המשמשים בסיפור והבינו ממה ניצלו, הם והחסידות, כאשר הונחתה עליהם ההוראה להתרחק מהאיש בעל ההצעות הקוסמות.

 

יום שישי 31 יולי 2009
 
ט' באב תשס"ט | 00:01

 

פרשת המכבסה היהודית
סולומון דואק הוא המלשין
מאת: מאיה שני |
סולומון דואק [צילום: AP]
--------------------------------------------------------------------------------
כליה תמורת 160 אלף דולר
--------------------------------------------------------------------------------
מי שאחראי להבאתם לדין של רבים מן 44 העצורים הינו חבר הקהילה בניו-ג'רזי גוייס על-ידי ה-FBI לאחר שהסתבך בחובות

▪ ▪ ▪
שמו של סולומון דואק עולה כ"מלשין הלאומי" בפרשת השחיתות שמסעירה את ניו-יורק וניו ג'רזי ביומיים האחרונים. דואק, 36, בנו של הרב הבכיר ממדינת ניו ג'רזי, יצחק דואק, נחשב עד עתה לכבשה השחורה של הקהילה היהודית-סורית, לאחר שבשנת 2006 נעצר בגין הונאת בנק.

במשך שנים עסק דואק במעשי מרמה בדרכו להתעשר. האימפריה שלו כללה ספינת הימורים, אחוזות בניו ג'רזי ובפלורידה, בנייני משרדים, ותוכניות לבנות גורדי שחקים במנהטן.

עד שקפץ לו צ'ק על-סך 25 מיליון דולר והוא נאלץ להכריז על פשיטת רגל. או אז החליט דואק "לעשות סיבוב" ולשתף פעולה עם ה-FBI כמודיע. בעזרתו הובאו למעצר 44 איש.

דואק הוא בנו של הרב יצחק דואק, מנהיג הקהילה היהודית-סורית אשר הסתבך בפרשיית "דיל" - אתר נופש בניו ג'רזי אותו הפך לקהילת יוקרה בסגנון מזרח-תיכוני. בזמן שדואק האב היה עסוק בבניית ישיבה משגשגת, החליט בנו, בעודו נער, לנסות את מזלו בעולם העסקים. את עשר השנים הבאות הקדיש לבניית אימפרית נדל"ן שבסיסה במחוז מונמאות', וצבר מוניטין כנדבן ציבורי. בזמן מעצרו ב-2006, היה לצד ענייניו העסקיים, גם נשיא ישיבת דיל שהקים אביו.

הלשין על אבי גיסו

בין אנשי הציבור והרבנים שסייע בהסגרתם: קרוב משפחתו, הרב אליהו בן חיים מקהילת אהל יעקב בעיירה דיל, שהואשם בין השאר בהלבנת הון. בתו של בן חיים נשואה לאחד מאחיו של דואק. בעיירה דיל, שבה חיה קהילה יהודית-סורית בעלת קשרים הדוקים, יש מי שמגנים על הרבנים שנעצרו. רבים אחרים מרגישים את כאב הבגידה. "הם לא יודעים למה להאמין", אמר אחד התושבים, שסירב להזדהות.

כיצד קנה כליה ב-160 אלף דולר

במסגרת הפעילות הסודית שלו תחת השגחת ה-FBI, שיחד דואק פוליטיקאי, ארגן מכירה של כליה וניסה להסתיר נכסים ממלווים. הוא פעל הן במדינת ניו-יורק והן במדינת ניו ג'רזי, והלבין במהלך שלוש השנים האחרונות 3 מיליון דולר דרך רבנים וארגוני הצדקה שלהם. החוקרים, עימם פעל בשיתוף, הקליטו בוידיאו ובאודיו מאות שעות המתעדות העברות כספים בלתי-חוקיות.

"הפרשייה חשפה רשת של שחיתות שהתפרשה על פני כל המדינה", אמר סוכן ה-FBI, וייסן דאן. "כל האנשים היו קשורים, דרך פעולותיהם הבלתי-חוקיות, לעד הסמוי".

בזכות קשריו ההדוקים עם הקהילה, הצליח לזכות באמונם ולהביא למעצרם. בפברואר 2008, למשל, ביקר את לוי יצחק רוזנבאום בלווית מי שהתחזתה למזכירתו. הוא סיפר לרוזנבאום, 58, שדודה של מזכירתו חולה במחלה סופנית וזקוק לכליה חדשה באופן מיידי. "הוא זקוק, אתה יודע, אה.. לקנות אחת חדשה, ו... אנחנו צריכים למצוא... אה... איך לעשות זאת", אמר לרוזנבאום. על-פי כתב האישום, רוזנבאום הציע למצוא עבורו תורם מישראל תמורת סכום של 160 אלף דולר, כשחצי מהכסף ישולם לו מיידית. בסופו של דבר לא בוצעה העסקה.

כיצד הפליל את הרבנים קסין ובן חיים

ב-2007 דואק ארגן פגישה עם אדמונד נחום, הרב הראשי בבית הכנסת בדיל. הוא אמר לנחום, 56, שברצונו להחביא נכסים ממלוויו, על-פי תביעה נגד נחום ושאול קסין, 87, הרב הראשי של שערי ציון בברוקלין. נחום אז קיבל המחאות בסכומים של עד 50 אלף דולר שנרשמו לפקודת אגודת הצדקה של קסין והסכים שקסין יתן לדואק המחאות שיירשמו לטובת אגודה יהודית בראשותו של אליהו בן חיים, הרב של קהילת אהל יעקב בעיירה דיל, ויקח עליהם תשלום של בין 10-5 אחוזים. אז ישלם בן חיים לדואק במזומן.
 

 

http://www.emergency8.co.il/

 

bigshout

 

 

 


 

"חוששים מגל אנטישמיות עקב מעצר הרבנים"

מאת: איילה חננאל, מערכת וואלה! חדשות

יום שישי, 24 ביולי 2009, 12:39

גורמים בקהילה הסורית-חלבית בניו יורק ובניו ג'רזי הביעו זעזוע מפרשת הסחר באיברים והלבנת ההון שבמסגרתה נעצרו גם פוליטיקאים. "מוסיף לדימוי הידוע של היהודי המנצל והחמדן"

תגיות: ניו ג'רזי,סחר באיברים

  הרב שאול קסין מובל למעצר (רויטרס)

  "זה עלול להרוס את מפעלי ההתרמה שהקמנו פה" (AP)

 

"שוב זה נראה כאילו היהודי הרע מתעלק על האמריקאי וגונב ממנו", אמרו לוואלה! חדשות גורמים בקהילה היהודית הסורית-חלבית בברוקלין שבניו יורק ובדיל שבניו ג'רזי, בעקבות פרשת השחיתות והסחר באיברים שבמסגרתה נעצרו רבנים חשובים בקהילה ופוליטיקאים.

 

בסך הכל נעצרו עד כה בפרשת השחיתות הגדולה בניו ג'רזי 44 חשודים, בהם הרבנים לוי יצחק רונזבאום ושאול קסין שחשודים בסחר בלתי חוקי באיברים, בעיקר כליות, שהגיעו מישראל. בעצורים הנוספים גם ראש העיר הטרי הובוקן פיטר קמראנו, ראש העיר סקאוקוס דניס אלוול, חבר בית המחוקקים דניאל ואן פלט שחשוד בקבלת שוחד, וסגנית ראש העיר ניו ג'רזי לאונה בלדיני. חלק מהעצורים חשודים גם בהלבנת הון ובמכירת מוצרי יוקרה מזויפים, כגון תיקי פראדה וגוצ'י.

 

רבים בקהילה היהודית העשירה הוכו בתדהמה לנוכח הפרשה המסתעפת. "אין אפילו צידוק מוסרי שאפשר לתת לפרשה בסדר גודל כזה שמערבת גם כנראה הלבנת כספים דרך עמותות צדקה", אמרו גורמים בקהילה שניסו לשווא למצוא צידוק כלשהו להתנהלות הרבנים, "זה מריח יותר מתאוות בצע מאשר מניע נעלה כמו השגת תרומות איברים להצלת חיים".

 

פרסומת

החשש הגדול בקרב חברי הקהילה הוא מהתפרצות גל של אנטישמיות. "העובדה שבלב הפרשה עומדים רבנים רק תביא עלינו גל שנאה. רבים מהאמריקאים לא רואים בעין יפה ארגונים שפועלים לטובת הקהילה היהודית וישראל. זה מוסיף לדימוי הידוע של היהודי המנצל והחמדן", אמרו הגורמים. בנוסף עולה חשש לפגיעה בתרומות שמגייסות עמותות שונות: "סיפור כזה יכול לתת להם הצדקה או סיבה לנסות למנוע את אותן התרמות בטענה שהן כלל לא משמשות למטרה המוצהרת. זה עלול להרוס את מפעלי ההתרמה שהקמנו פה".

 

"הדבר עלול להוביל לפגיעה נוספת בעסקים לאחר המשבר הכלכלי", אמרו הגורמים."זה גורם לקהילה היהודית לראות כמי שאוחזת בידיה ממון רב שהשיגה באמצעות השחתת המערכת הפוליטית בארה"ב".

 

ואילו ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) קרא היום ליהודי ארצות הברית לעלות במהירות לישראל בעקבות פרשת הסחר באיברים. לדברי בן ארי, "מדובר בהצגה תקשורתית גדולה. המגמה היא להשחיר ולכרוך עבריינים עם רבנים חשובים. טעה מי שחשב שהאנטישמיות של שלטון אובמה תיעצר בארץ ישראל".

 בין המצרים: טרגדיה בניו-יורק
בחור ישיבה נהרג ואחר נפצע בתאונת דרכים קטלנית בדרך לקעמפ של ´בית יצחק סקווירא´ במדינת ניו יורק (בתפוצות)
אבי יוסף כ"ח תמוז תשס"ט 10:26 20.07.09 הדפסה

הרכב מפונה ממקום התאונה. צילום: collive.com
אסון בניו-יורק, ישעיה דוד אקשטיין בחור מישיבת 'תורה תמימה' שהתגורר בברוקלין, נהרג אתמול בתאונת דרכים על כביש סמוך למחנה הקייץ של 'בית יצחק סקווירא'.

כוחות ההצלה שנהרו למקום, נאלצו לקבוע את מותו של אחד הנפגעים. הנפגע השני שמצבו הוגדר קשה, חולץ באמצעות מסוק שהוזנק למקום.

האמבולנסים של חברת ההצלה של הרי הקסטילס פינו את ההרוג מזירת התאונה. הבחור שנהרג בתאונה היה בן 19 במותו, לדברי חוקרי המשטרה הנהג נרדם כנראה תוך כדי הנסיעה.

הרכב עצמו נמצא הפוך וניכר שהוא התהפך מספר פעמים על גביו. הנפגע שפונה לבית החולים סובל מחבלות ראש ומצבו התייצב בשעות האחרונות.