WELCOME TO nuchem-rosenberg.com
child molestation INTERNATIONAL

Home Page

The INTERNATIONAL Association Of Child sexual abuse

מרכז הסיוע לנפגעות אונס ותקיפה מינית עולמית

Call The weekly news Hot Line For Child sexual abuse International:

1-212-461-2778

Send E-Mail To:
rosenberg.nuchem@gmail.com


 

 

 


על האם המרעיבה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3751538,00.html

 

 
הפרקליטות תערער על שחרור "האם המרעיבה"

 

http://www.ynet.co.il/Common/Files/Images/Date/09.gif
 


נשיאת בית משפט השלום בירושלים הורתה על שחרור החשודה למעצר בית עם ילדיה, ועל העברת הבן המאושפז למוסד רפואי אחר. עם זאת, קבעה השופטת: "בניגוד לדעת הפסיכיאטר, עולה מהראיות מסוכנות של האם כלפי הילד" (חדשות)
לסיפור המלא. . .
 


 

Date: Fri, Jul 31, 2009 at 9:47 AM
Subject: Asirei Japan - Mishpachas Bundo
To:
 

 http://www.haredim.co.il/ViewArticle.aspx?catID=1&itmID=1271

 

Date: Fri, Jul 31, 2009 at 9:36 AM
Subject: Monsey couple charged with welfare fraud
To:

http://www.lohud.com/article/20090729/NEWS03/907290353/1019

 

Date: Fri, Jul 31, 2009 at 9:39 AM
Subject: 2 accused of stealing mail in Ramapo - Eliiya Aqva, 26, and Sharon Benshusahan, 32 - both Israeli citizens
To:

http://www.lohud.com/article/20090729/NEWS03/907290354/1019

 

 


הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית
ראשי
וידאו
אנ”ש
פוליטי
חדשות
תרבות
דעות
פורומים
בלוגים

תוכן גולשים

שם משתמש
להרשמה... סיסמה
שכחתי

אנ"ש | אתה נמצא כאן: עמוד ראשי > אנ"ש > חדשות הציבור החרדי > משפחת האסיר החרדי תוקפת: שקרים ונזקים בפרשת יפן
משפחת האסיר החרדי תוקפת: שקרים ונזקים בפרשת יפן
המפעל בכלא היפני, בו עובד מדי יום יוסף ב'. צילום סלולר, בלעדי ל"חרדים"

050 052 054 057 משפחת האסיר החרדי תוקפת: שקרים ונזקים בפרשת יפן

במשפחתו של הבחור החרדי האסור ביפן מבהירים: שר המשפטים היפני לא חתם על בקשת ההעברה. הם תוקפים את יוזמי הכינוס שנערך למען עצורי יפן במונסי, וטוענים כי הכספים שנתרמו אינם מגיעים ליעדם. משפחת ב' הוציאה מכתב חריף נגד קבוצת העסקנים והדיין הרב וייס. פרסום ראשון
איתמר שחר
30/07/09 | 15:09

בלעדי ל"חרדים">> משפחת ב', שבנה יוסף כלוא ביפן, זועמת על הפרסום לפיו שר המשפטים היפני חתם על הבקשה להעברת בנה האסיר מהכלא בארצו לישראל. "הלוואי והפרסום היה נכון", אומרים בני המשפחה. "שר המשפטים היפני טרם חתם על צו כזה שכן ההליך הביורוקרטי המקובל הוא שחתימת השר הינה הצעד האחרון לפני ההעברה, וכל ההליך עדיין נמצא בטיפולם של משרדי הממשלה היפנית הרלונטיים , וממילא כל הפרסומים אינם נכונים כלל", מסבירים במשפחת ב'.

הידיעה על החתימה, שפורסמה ב"חרדים" כמו גם ב"המודיע" באנגלית וב"בקהילה" ובכלי תקשורת נוספים, עוררה התרגשות רבה. המשמעות של חתימה כזו, היא חזרתו של הבחור יוסף ב' להמשך ריצוי עונשו בארץ. כעת טוענים בני משפחת ב', כי "הדברים לא היו ולא נבראו, ואפילו משל לא היו".

"נקווה שיוסי יגיע ארצה בחורף"

לדברי בני משפחת ב', "מבירור ובדיקת תיקי העברת אסירים מיפן לישראל עולה כי משך הטיפול הבירוקרטי בהעברה עשוי להימשך למעלה משנה, בהתחשב בעובדה כי אצל יוסי התחיל הטיפול מיד ביום נתינת גזר הדין, ז' אייר תשס"ט, ניתן לקוות שבעזרת השם יוסי יגיע ארצה במהלך החורף הקרוב"


הכלא בו שוהה כיום יוסף ב' (צילום סלולר, בלעדי ל"חרדים")
"ברור, כי אין אנו שקטים, ולא נחים לרגע אחד במאמצי זירוז הבירוקרטיה. ברוך השם הודות לפקידים מסורים ואישי ממשל בישראל וביפן העובדים בשיתוף פעולה עם עורכי הדין ועם המטפלים בנושא מטעמנו, כבר התקדמנו רבות, ונקוה שנופתע לטובה", אמר אחד מבני המשפחה המטפל בתיק המשפטי.

במשפחה מפנים אצבע מאשימה לעבר קבוצת העסקנים שמטפלת בעניינם של שני הבחורים המבוגרים יותר שכלואים ביפן, יוסף גרינוולד ויואל גולדשטיין. "הפרסומים על פגישת הרב וייס עם שר המשפטים לא הועילו-בלשון המעטה, והם עוררו את זעם שגרירות ישראל ביפן, כמו גם את משרד החוץ ומשרד המשפטים היפני", אמרו.


שר המשפטים חתם? הכתבה שפורסמה בעיתון "בקהילה"
"אין דבר טפשי יותר מאשר לפרסם קבל עם ועולם על נתינת שוחד לשר המשפטים, ובפרט שאנו יודעים ברורות כי הנושא של בנינו בכלל לא היה על סדר יומה של 'הפגישה המתוקשרת והמצולמת'", אמר ל"חרדים" בן המשפחה, שטוען שוב ושוב כי בתקופה רגישה זו צריך לשמור בעיקר על "שקט תעשייתי".

מי מבין העצורים "משתייך לקהילתנו"?
השבוע התקיים כינוס מגבית ותפילה למען עצורי יפן במונסי שבארה"ב, בראשות החיד"ו וייס. במשפחת ב' יוצאים חזיתית נגד הכינוס. "לוּ היה זה כינוס תפילה וזעקה גרידא-החרשנו, אך למרבה הפלא, הכינוס שימש כערב התרמה לגיוס כספים ופורסמו בו עלונים לפיהם קהל חסידי ויז'ניץ מונסי הינם קרובים ביותר אל המקרה שכן אחד הבחורים העצורים "משתייך לקהילתנו"- כשהכוונה היא לאסיר יוסי - מחסידי ויז'ניץ מונסי", הם טוענים.
"החסידים נקראו להרים את תרומתם בעין יפה , כאשר למעשה מכל הקמפיינים שנערכו ברחבי העולם לגיוס כספים, ואשר בהם גויסו מאות רבות של אלפי דולרים, לא הגיע להוצאות המשפט של יוסי אף לא סנט אמריקאי אחד, אף לא סנט קנדי אחד, ואף לא פרנק שויצרי אחד", טוען עסקן המעורב בפרשה..
בן המשפחה מוסיף וטוען, כי "קופת העיר בבני ברק ערכה בתחילת הפרשה קמפיין למען שלושת הבחורים והכסף חולק פחות או יותר שוה בשוה בין הוצאותיהם של שלושתם, ואילו לאחר שנפרד הטיפול בין הבחורים עשתה קופת העיר קמפיין נוסף למען יוסי בלבד".

עצרת למען עצורי יפן, השבוע במונסי
"כל הכספים מקופת העיר עבור ההוצאות מועברים אך ורק כנגד קבלות שמקבלים את חתימתו של הרב מנחם מעדל שפרן וקיים פירוט על כל אגורה שהועברה", טוענים במשפחה בתוקף, כמענה לטענות כאילו כספים שנתרמו עבור העצורים לא הגיעו ליעדם. "ישנה שקיפות מלאה ואין סעיפי הוצאות עלומים", הוסיפו.
בשל רצף האירועים, החליטו במשפחתו של הבחור יוסף העצור ביפן, לפרסם מכתב חריף במיוחד. נוסח המכתב המלא הגיע לידי "חרדים". הנה הוא לפניכם.
הכחשה
לאור הכתבות והפרסומים השקריים המתפרסמים לאחרונה אודות בנינו יוסף בן איטה רבקה היושב בכלא ביפן,לא נותרה ברירה בידינו אלא להצהיר מפורשות שדרכינו מופרדות לחלוטין - מזה למעלה משנה - ואין שום קשר בינינו לבין העסקנם:


הרב חיים יוסף דוד וייס - אנטוורפן

הרב אהרון נזרי - לונדון

הרב יעקב בלייך - אוקראינה

הרב אלימלך בינדינגר - אנטוורפן

הרב יהודה יאקאב - ישראל

עו"ד מרדכי ציבין - ישראל

כמו כן מכל הכספים שנאספים על ידם למטרת פדיון שבויים לשלושת הבחורים, לא הגיעה פרוטה אחת עבור הוצאותיו המשפטיות של בנינו. וכל הפרסומים שכביכול הם מטפלים במשפטו ובהעברתו ארצה הינם שקר וכזב, אין להם בסיס, ולא היו דברים מעולם.

החותמים בכאב רב

משפחת ב'

תגובתם של האישים המוזכרים במכתב של משפחת בונדו לא התקבלה עד למועד פרסום הכתבה.

תגיות:
פרשת יפן | החיד"ו וייס | יוסף ב' | יפן | פרסום | עצרת | מגבית
הדפסת כתבה
שלחו כתבה
+ תגובה לכתבה לכתבה זו התפרסמו 15 תגובות
שם:
כותרת:
תוכן:
זהירות וסכנה | 30/07/09
 

 (צילום: חדשות 24)

 

 


 

"האם המרעיבה" לא הופיעה לחקירה

NRG מעריב - ‏29/07/2009‏

האם החרדית מירושלים החשודה בהרעבת בנה לא הגיעה הבוקר (ד') לחקירה שאליה נקראה. י', שזכתה לכינוי "האמא המרעיבה", היתה אמורה להיפגש היום בשעה 11:00 עם חוקריה, אולם לא הגיעה למקום המפגש. עורך דינה של האם יצר קשר עם המשטרה לפני השעה 11:00 והודיע כי מרשתו לא תגיע היום לחקירה משום שאינה חשה בטוב. כזכור, החשודה נמצאת בחודש השישי להריונה. המשטרה תתייעץ עם הפרקליטות לפני שתחליט כיצד לפעול בנדון. אין זו הפעם הראשונה שהאם אינה מופיעה לפגישות שנקבעו לה בעקבות החשדות נגדה. בשבוע שעבר קבע בית משפט השלום בירושלים כי ...

 

"האם המרעיבה": המשפחה מנעה תשאול הפעוט

ynet ידיעות אחרונות - ‏29/07/2009‏

גורמים במרכז הרפואי בו מאושפז הילד, הדגישו כי הוא זוכה לטיפול רפואי ובני משפחתו זוכים ליחס חם מצוות המרכז הרפואי. הפעוט הועבר בתחילת השבוע מבית החולים "הדסה" עין כרם - כלפיו השמיעו אנשי העדה החרדית טענות קשות - למוסד רפואי אחר. מוקדם יותר היום האם לא הופיעה לחקירה שנקבעה לה מבעוד מועד. פרקליטה של האם, עו"ד דוד הלוי, אמר: "שוחחתי עם גורמי המשטרה והסברתי להם כי מרשתי חשה ברע". אתמול, אגב, באו שוטרים לביתה בשכונת מאה שערים בירושלים, לצורך פעולות חקירה - שטיבן לא נמסר - וספגו מטר אבנים.

 

הפסיכיאטר: אולי "האם המרעיבה" כן מסוכנת

NRG מעריב - ‏28/07/2009‏

ד"ר יעקב וייל, שקבע כי האם לא מהווה סכנה לילדיה, שלח מכתב לרבנים בו הוא מסתייג מקביעתו הראשונה. "לא היו בידיי הכלים להגיע למסקנה" ד"ר יעקב וייל, הפסיכיאטר שבדק את "האם המרעיבה" וקבע כי אינה סובלת מתסמונת מינכהאוזן באמצעות שליח וכי אינה מסוכנת לילדיה, שלח היום (ג') מכתב לרבנים שביקשו שיבדוק את האם בו חזר בו וטען כי מסקנתו אינה מבוססת דיה. האם המרעיבה בכניסה לבית המשפט בירושלים. צילום ארכיון: פלאש 90 "הגעתי למסקנה כי אני רוצה להסתייג מהמשפט: 'להערכתי המקצועית תוכל הנבדקת להמשיך בביצוע תפקיד הורות כלפי ...

 

פרשת "האם המרעיבה" | ליצמן הורה על ועדת בדיקה להתנהלות בית החולים הדסה

הארץ - ‏28/07/2009‏

פרשת "האם המרעיבה" תיבדק כעת גם במשרד הבריאות. סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן הורה על מינוי ועדת בדיקה להתנהלות בית החולים הדסה בטיפול ב"ילד המורעב", כך נודע ל"הארץ". אתמול גם הודיע הפסיכיאטר שבדק את האם, ד"ר יעקב מאיר וייל, כי הוא מסתייג מדברים שכתב בחוות דעתו, לפיהם האם בוודאות אינה מסוכנת לילדיה. אתמול הודיע ליצמן לנציב קבילות ציבור לנושאים רפואיים במשרד הבריאות, פרופ' חיים הרשקו, כי הוא מבקש להקים ועדה לבדיקת התנהלות הנהלת בית החולים הדסה בפרשה. בכיר במשרד הבריאות סיפר כי ליצמן הביע בימים האחרונים את ...

 

שוטרים שהגיעו לביתה של "האם המרעיבה" נרגמו באבנים

נענע 10 - ‏28/07/2009‏

השוטרים הגיעו לביתה של האם במסגרת החקירה המתנהלת בפרשה, אך לא נפגעו. במקביל, נמשך הויכוח בשאלה האם החשודה בהרעבת בנה מסוכנת לילדיה שוטרים ממשטרת ירושלים שהגיעו אמש (שלישי) לביתה של האם החשודה בהרעבת בנה הפעוט בן ה-3, בשכונת מאה שערים בירושלים, נתקלו בקבוצת חרדים שקיללו אותם ויידו לעברם אבנים. איש לא נפגע באירוע ובתום הפעילות עזבו השוטרים את המקום. צילום : AP עדיין לא ברור מדוע הגיעו השוטרים לביתה של ה"אם המרעיבה". בגלי צה"ל דווח כי עורכי דינה של האם החשודה בהרעבת בנה הגיבו למכתבו של הדוקטור יעקב וייל, ...

 

האם המרעיבה

News1 מחלקה ראשונה - ‏29/07/2009‏

במסגרת חקירת הפרשה, רוצים שהאם תעבור בדיקה פסיכיאטרית, כדי לבדוק ולאבחן את האם המרעיבה, על-פי החשד. כתוצאה, מכך מנסים להרחיק את האם מביתה, מילדיה, ממשפחתה ומהמגזר שאליו היא משתייכת. אבל צריך להבין, שלכל בן אנוש יש את היכולת האישית שלו למודעות עצמית, וזוהי רמתו. ישנם אנשים שרמת המודעות שלהם היא מתקדמת יותר, וישנם אנשים שרמת המודעות שלהם היא בפיגור. של מי הרמה בפיגור, ושל מי הרמה המתקדמת? על כך אפשר רק לנחש בשלב זה של תהליך החקירה, הלמידה וההתפתחות האישית והחברתית האנושית. לכן, כל ניסיון להגיע למסקנה ...

 

"האם המרעיבה": הילד לוקה במחלה שלא זוהתה

NRG מעריב - ‏27/07/2009‏

מי שלא ראה את השמחה באותה שעה פשוט הפסיד" - כך מתארת י‭,'‬ שזכתה לכינוי "האמא המרעיבה",‬ את פגישתה המחודשת עם ילדיה בסוף השבוע. בראיון ראשון ובלעדי מספרת י‭,'‬ גיבורת הפרשה שהציתה את ירושלים, על מחלת בנה הקטן, החשדות נגדה, הפגנות העדה החרדית, המעצר הטראומטי והשחרור המיוחל לביתה. האם המרעיבה בכניסה לבית המשפט בירושלים. צילום: פלאש 90 "הילדים קפצו עליי בכאלה צרחות",‬ היא מתרוננת, "הגדולה התחילה לבכות. הקטנה שאלה, אמא, את מזהה אותי? בכינו וצחקנו בערבוביה. ובשבת הייתי צריכה לראות רופא. היו לי כאבים חזקים. ...

 

האם המרעיבה שמשביעה את המדינה

News1 מחלקה ראשונה - ‏28/07/2009‏

איך הנושא של האם המרעיבה משביע אנשים רבים כל-כך הרעבים לסנסציות. במיוחד כשזה אצל החרדים. כל אתר מלא בהודעות. כבר אפשר להוציא ספר בנושא. הוא אומנם לא עקבי. לא מדויק. אבל המון חומר. גם אם לא חשוב כלל... והכל דשים ורוחשים ובוחשים. הנושא של האומה! פתאום אין בעיות במדינה. אובמה סתם מכריז הכרזות לא חשובות. נתניהו איננו עומד בפני החלטות גורליות. ההתיישבות בשומרון היא קייטנה לילדים. האיום הלבנוני הוא "גיים בוי". האיום האירני זה בכלל מדע בדיוני. נשארה רק אישה אחת. אימא חרדית אחת. אימא שבנה חולה והיא נחשדת בהרעבה ...

 

עו"ד של האם המרעיבה: "חוות הדעת החדשה - משיקולים שאינם ענייניים"

גלי צה״ל - ‏28/07/2009‏

עורכי-דינה של האם החשודה בהרעבת בנה, תוקפים את פרקליטות המדינה, בעקבות מכתבו של הדוקטור יעקב וייל, הפסיכיאטר שמונה מטעם בית המשפט לאבחן את האם, בה הוא חזר בו מדעתו כי האם כשירה לתפקד כהורה: "מדובר בחוות דעת המונעת ממניעים שמטרתם לפסול חוות הדעת המקורית והנכונה, האם אינה מסכנת את ילדיה", דברי עורכי דינה של האם.עוד הוסיפו כי "ברור שהערכה זו מונעת משיקולים לא עניינים."

 

שוטרים באו לבית "האם המרעיבה" - וגורשו באבנים

רשת - ערוץ 2 - ‏28/07/2009‏

שני שוטרים שהגיעו לבית המגורים של משפחת "האם המרעיבה" במאה שערים - נרגמו באבנים ובחזיזים בעקבות שמועה שנפוצה במקום ולפיה בכוונתם לעצור את בעלה של האם ואביו של הילד. שני השוטרים הגיעו מוקדם יותר הערב לבית המשפחה שבשכונת מאה שערים. סיבת הביקור: לבדוק את תנאי מעצר הבית שבו שוהה האם, ולבדוק אם המשפחה אכן מקפידה על תנאי צו המעצר. עשרות חרדים מיהרו להגיע למקום בעקבות השמועה. כאשר התקרבו השוטרים לעבר ביתה של האם, הם נתקלו במטח של אבנים וחזיזים. השוטרים לא נפגעו, אולם נמלטו מהמקום כל עוד נפשם בם. ...

 

 


 

 "האם חשה ברע ולכן לא הגיעה לחקירה"

המשטרה הודיעה כי האם לא התייצבה לחקירה שנקבעה לה בשעה 11, אבל לעורך דינה גירסא אחרת: היא חשה ברע. "ביקשתי לתאם מועד אחר, אבל המשטרה רצה לתקשורת", מסר עו"ד הלוי. בלעדימשה ויגנפלד29/07/09 | 13:12
בניגוד לפרסומים שמקורם במשטרה, האם החרדית החשודה בהרעבת בנה תופיע במועד אחר לחקירה שנקבעה לה, כך אמרו ל"חרדים" בצהריים (יום ד') בני משפחתה. מוקדם יותר דווח, כי האם לא התייצבה לחקירה שנקבעה להיום בשעה 11 בבוקר, וכי היא "ממשיכה להתעלם מהמשטרה ומהחוק".

עורך דינה של האם החשודה, עו"ד דוד הלוי, מסר ל"חרדים", כי "לאחרונה אנו עדים להדלפות שונות מצד המשטרה בכלי התקשורת, שתכליתם להשחיר את מרשתי ולפגוע בה. אתמול שמענו על מסמך חסר משמעות של ד"ר וייל והיום אנו שומעים כי מרשתי הוזמנה לחקירה ולא התייצבה".

"מלבד החוצפה שיש בהדלפת עניין החקירה לכלי התקשורת, יצוין כי שוחחתי עם גורמי המשטרה והסברתי להם כי מרשתי חשה ברע. הובטח לי כי המשטרה תחזור אלי לתיאות מועד חלופי, אך המשטרה העדיפה להדליף טענות חסרות אחיזה במציאות במקום לתאם עמי מועד", אמר הלוי, וסיכם: "מדובר בהתנהלות שערורייתית".

גם בני המשפחה טוענים, כי "אין לנו שום אינטרס או רצון להתעמת עם המשטרה". בחקירותיה הקודמות לא שיתפה האשה פעולה עם החוקרים, ושמרה על זכות השתיקה. כפי הנראה גם הפעם תנקוט האם בזכות השתיקה.

לפי בני המשפחה, גם הפעולה שנחשפה ב"חרדים" והופיעה בכל מהדורות החדשות, על זריקת האבנים על השוטרים שבאו אמש למאה שערים כדי לבחון אם האישה היא שומרת על תנאי מעצרה או בכדי לזמנה לחקירה היום, אינה לרוחה של המשפחה.


 

 

 

האמת על הרבנים גדולי ישראל שאוספים כסף לצדקה, האם זה אמת - מי הרג את האנשים והנשים והילדים הצעירים האלו? - ראה להלן:

 

כך הולך גם כן ביפאן

 

האמת על השבויים ביאפאן

הכחשה

לאור הכתבות והפרסומים השקריים המתפרסמים לאחרונה

אודות בנינו יוסף בן איטה רבקה היושב בכלא ביפן,

לא נותרה ברירה בידינו אלא להצהיר מפורשות

שדרכינו מופרדות לחלוטין-מזה למעלה משנה- ואין שום קשר בינינו לבין העסקנים:

הרב חיים יוסף דוד וייס-אנטוורפן

הרב אהרון נזרי-לונדון

הרב יעקב בלייך-אוקריינה

הרב אלימלך בינדינגר-אנטוורפן

הרב יהודה יאקאב-ישראל

עו"ד הרב  מרדכי ציבין-ישראל

כמו כן מכל הכספים שנאספים על ידם למטרת פדיון שבויים לשלושת הבחורים

לא הגיע  פרוטה אחת עבור הוצאותיו המשפטיות של בנינו.

וכל הפרסומים שכביכול הם מטפלים במשפטו ובהעברתו ארצה

הינם שקר וכזב, אין להם בסיס, ולא היו דברים מעולם.

החותמים בכאב רב

המשפחה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Date: 2009/7/28
Subject: #4 האמת על השבויים ביאפאן
To:


Dear mr. Bindiger,

Mr. .................................. would consider not forwarding certain emails, should you choose to ask nicely.


Threaths don't work in this day and age !!!!!!!!!!!!!!.


People all over the world forward all kinds of mails under the assumption that it's not considered voicing a personal opinion.


So, lay down the guns, will ya......
 


 

---------- Forwarded message ----------
Date: 2009/7/28
Subject: Fwd: 'העדה' נגד הבמבה של אסם; הסיבה: דגל הציונים
To:
http://www.kikar.net/article.php?id=2972

'העדה' נגד הבמבה של אסם; הסיבה: דגל הציונים
מאבק חדש לעדה החרדית: הפעם נגד... במבה נוגט של אסם. הלילה יכוסו רחובות ירושלים במודעות-ענק הקוראות לציבור שלא לרכוש במבה. הסיבה: אזכורה של מדינת ישראל בעטיפה. הפיצול: 'העדה' קוראת שלא לקנות מוצר בהכשר 'העדה'. פרסום ראשון (חרדים)
חנוך לס ז' אב תשס"ט 23:04 28.07.09 הדפסה


הבד"צ נגד הבד"צ (עיבוד: כיכר השבת)
הקרב על הבמבה. את רחובות ירושלים יכסו הלילה מודעות ענק, הקוראות לציבור שלא לרכוש מוצרים שעל גבם מתנוססים "תמונות וכיתובים בלתי חינוכיים, אע"פ שהם מותרים לאכילה, ואפילו שיש עליהם הכשר של העדה החרדית".

המאבק הפעם, למי שלא יודע, מכוון כנגד 'במבה נוגט' של חברת 'אוסם'. העילה: הכיתוב "מהדורה מיוחדת לרגל 60 שנה למדינת ישראל" המופיע מעל גבי העטיפה של הבמבה, הינו "תוכן לא חינוכי" על פי כללי ה'עדה החרדית', זו הרואה בעצם הקמתה של המדינה הציונית "חטא חמור".

הפרד ומשול

אלא שבעוד שברחובות מתנוססות המודעות מטעם העדה החרדית הקוראות שלא לרכוש את הבמבה, הרי שעל גבי העטיפה, מתנוסס דווקא למרבה הפלא - אישור אחר - סותר: חותמת העדה החרדית, זו המאשרת כי המוצר ניתן לצריכה ללא כל חשש.

מדיווחים שהגיעו לידי כיכר השבת עולה, כי מדובר במאבק בין הנהלת העדה החרדית, לבין וועד הכשרות שלה עצמה, זו הרואה עצמה מסתבר, כאוטונומיה נפרדת, כזו המתנהלת ללא קשר להתנהלותה הכללית של 'העדה החרדית'.

מסתבר כי מדובר בהמשך לדברים שפורסמו אמש ב'כיכר השבת' לראשונה, על ידי הרב יצחק גולדנקנופ, בהם האשים מזכיר ועדת השבת את עסקני 'העדה החרדית' על שאינם מסירים את ההכשר משפע שוק ונלחמים במסירות נפש רק עבור סגירת החניון, היכן שחילול השבת הינו מינימאלי ביותר. "הכל אצלם זה כסף ואינטרסים" אמר גולדנקנופ, כשהוא רומז על הכסף אותו מרוויח וועד הכשרות. הדברים מסתבר עשו את הרושם הדרוש, ובהנהלת ה'עדה' החליטו להילחם גם בבני חסותם הכשרותית.


המודעות המופצות בירושלים, הערב

הסערה שקמה בעקבות הדברים, גרמה מתברר לזעזוע פנימי, כאשר מתוך העדה החרדית עצמה, בקעה הדרישה, להחיל את הכללים הנהוגים בעדה החרדית, גם על ועד הכשרות שלה, זה הרואה עצמו כגוף נפרד לחלוטין, ומקבל החלטות ללא קשר למוסדות העדה החרדית

ומה אומרים על כך בעדה החרדית עצמה? גורם בכיר בוועד הכשרות עימו שוחחנו הערב, אישר לנו כי אכן כוונת המודעה מיועדת כנגד 'במבה נוגט' של אוסם, וקרא לציבור שלא לרכוש את 'במבה נוגט' של אוסם, עליהם מופיע הכיתוב "מהדורה מיוחדת לרגל 60 שנה למדינת ישראל" - למרות ההכשר שעל גבי האריזה.

יחד עם זאת הוא הכחיש לחלוטין כי מדובר במחלוקת בין העדה החרדית לבין ועד הכשרות שלה עצמה. "מדובר בעניין שוועד הכשרות יזם, על רקע חלוקת האריזות הללו באזורים החרדים, בניגוד לסיכום עם חברת אוסם".

ולמה לא הורדתם את ההכשר? "אנו מתחשבים בכך שאוסם הדפיסו את האריזות בתום לב, ואיננו מעוניינים לגרום להם נזקים במיליוני שקלים. ביקשנו מהם לא לחלק את האריזה הזו באזורים החרדיים, ומאחר והם לא עמדו בסיכום הזה כמה פעמים, יצאנו בקריאה לציבור שלא לרכוש מוצרים עם כיתובים לא חינוכיים". זה אגב גם ההסבר מבחינתם, מדוע רק כעת הם נזכרו בעטיפה הזו, שיצאה לפני זמן רב, ולרגל חגיגות השישים למדינה הציונית.

גם את טענותיו של גולדקנופ, שנאמרו אמש בחריפות רבה כאן ב'כיכר השבת', כי העדה מונעת מאינטרסים ולכן לא הסירה את ההכשר מ'שפע שוק' למרות חילולי השבת "החמורים בהרבה מהחניון" , הוא דוחה בתוקף: "אין לנו שום הכשר לשפע שוק. אנו בסך הכל נותנים כשרות לספק שמוכר להם ירקות. כך שלנו אין שום הכשר ישיר עליהם".

בכל אופן יאמר לשבחם של אנשי 'העדה', כי המדובר כאן בצעד אמיץ, כאשר גם הנזק העתידי העשוי להיווצר כתוצאה מן המהלך הדרמטי של מלחמה בחברת 'אוסם', זו הנחשבת לאחת מן החברות הגדולות שבתיק הלקוחות של מערכת הכשרות של 'העדה', אינו עוצר אותם מן המאבק האידיאולוגי, כפי שהם רואים אותו

http://www.kikar.net:80/data/auto/images/articles_2972_picture_id_71a3c342.jpg

 


 


אין תחליף ל´העדה החרדית´

אין תחליף ל´העדה החרדית´

 

אין כמו במבה...

אין כמו במבה...

ומה אומר הרב של הבמבה?

ומה אומר הרב של הבמבה?


 

 


 

 


 
 
---------- Forwarded message ----------

Date: 2009/7/28
Subject: Fwd: 28 July 2009 - www.klafkosher.com / #3 האמת על השבויים ביאפאן
To:


 

הכחשה

לאור הכתבות והפרסומים השקריים המתפרסמים לאחרונה

אודות בנינו יוסף בן איטה רבקה היושב בכלא ביפן,

לא נותרה ברירה בידינו אלא להצהיר מפורשות

שדרכינו מופרדות לחלוטין-מזה למעלה משנה- ואין שום קשר בינינו לבין העסקנים:

הרב חיים יוסף דוד וייס-אנטוורפן

הרב אהרון נזרי-לונדון

הרב יעקב בלייך-אוקריינה

הרב אלימלך בינדינגר-אנטוורפן

הרב יהודה יאקאב-ישראל

עו"ד הרב  מרדכי ציבין-ישראל

כמו כן מכל הכספים שנאספים על ידם למטרת פדיון שבויים לשלושת הבחורים

לא הגיע  פרוטה אחת עבור הוצאותיו המשפטיות של בנינו.

וכל הפרסומים שכביכול הם מטפלים במשפטו ובהעברתו ארצה

הינם שקר וכזב, אין להם בסיס, ולא היו דברים מעולם.

החותמים בכאב רב

המשפחה

 

 

---------- Forwarded message ----------
Date: Tue, Jul 28, 2009 at 4:39 PM
Subject: on Austrian TV - Die Juden!
To:
 


 

 

 

 


 

 

 


 

 

 


 

 

 


 

---------- Forwarded message ----------
Date: 2009/7/28
Subject: הרב גולדקנופף: "מאבקי ה´עדה´ - כסף ואינטרסים"
To:

http://www.kikar.net/article.php?id=2849


הרב גולדקנופף: "מאבקי ה´עדה´ - כסף ואינטרסים"
"אין כל הצדקה לבוא אלנו בטענות על אי-הצטרפותנו למאבק בחניון", מכריז הרב יצחק גולדקנופ מהוועדה למען השבת, בשיחה ל´כיכר השבת´. הוא עורך אבחנה בין מאבקי השבת, ותוקף את העדה החרדית: "זו צביעות לדרוש מאיתנו להיאבק על קרתא" (חרדים)
חיים שוורץ ו' אב תשס"ט 13:23 27.07.09 הדפסה


הרב גולדקנופף, שפע שוק וההפגנות למען השבת
בשיחה נוקבת ל´כיכר השבת´, אומר הרב יצחק גולדקנופף מזכיר ´הוועדה למען השבת´:

"מי ששואל מדוע אנו לא יוצאים להפגין לחניון קרתא, יצטרך לענות על התשובה מדוע מתנוסס הכשר העדה החרדית על רשת ´שפע שוק´? למרות שביקשנו כבר בעבר שהבר מחבל במאבק על קדושת השבת.

כיום, אין כל הצדקה לבוא אלנו בטענות על אי הצטרפותנו למאבק בחניון, שכידוע הלכנו יחד והצטרפנו למחאה הגדולה בליל שב"ק וביום שבת ע"פ בר אילן".

הרב גולדקנופף מציין כי הוא מזדהה עם המאבק למען סגירת חניון קרתא אך מזדעק ודורש תשובה: "מדוע על חילול השבת של שפע שוק, אין פוצה פה ומצפצף ואפילו יש להם את העוז לתת הכשר לפירות ולירקות שנכנסים לשם. זו חילול שבת בפרהסיה ובהכשר!".

גולדקנופף מוסיף ואומר כי דווקא בימים הללו בהם יש מצווה לקונן הוא עושה זאת על העדר הלכידות החרדית. "במקרים בהם הלכנו ביחד, נחלנו תוך פרק זמן קצר הצלחה רבה, כמו באל-על ומקרים אחרים. במה שונה החילול שבת הזה, מחילול שבת של חניון קרתא?", הוא שואל.

מקורות ב´וועדה למען השבת´ היו נחרצים ובוטים הרבה יותר. לדבריהם "לחנויות שמחללות את השבת נכנסים אלפי יהודים שלא היו קונים בשבת ובעקבותיהן ישנם אחרים שנאלצים לפתוח בשבת והכי גרוע, הם יכולים לקנות פירות וירקות כשרים למהדרין בהכשר הבד"צ".

ולמה הבד"צ לא מסיר להם את ההכשר?

"בגלל שהם פוחדים שבעלזא יתנו להם הכשר, שהרב אפרתי יתן להם הכשר. זה הכל עניין של כסף ואינטרסים. אז מה הם פתאום קמים וזועקים נגד חילול שבת בחניון קרתא?".

אולי הם חושבים שלפחות לא יתגעלו במאכלות אסורים?

"זה יותר מאשר מצחיק. הרי לכל החנויות האלו יש הכשר של הרבנות. זה בוודאי לא טבל. למה הם נותנים להם הכשר למהדרין? בגלל הכסף?!".

נו, היא הנותנת. אז הם יסירו את ההכשר והרבנות תמשיך לתת.

"באמת נראה למישהו שהרבנות תעיז לתת הכשר למחללי שבת בפרהסיה? זה רק בגלל העדה החרדית, הרבנות אומרים לעצמם, אם העדה נותנים, סימן שזה בסדר, ומעבר לחילול שבת יש כאן גם חילול השם, שכן אם בארזי העדה נפלה שלהבת, מה יאמרו האחרים?!".

אז אתם לא הצטרפתם למחאת השבת בגלל שפע שוק?

"ראשית, הצטרפנו ובגלוי. אך משיצאנו ידי חובת מחאה כנדרש, אנחנו חושבים שכיום זו צביעות לדרוש מאיתנו להצטרף על חילול שבת ב´קרתא´, שזה חניון פרטי, רחוק מאזורי הציבור שלנו ונכנסים אליו כמה עשרות מכוניות בשבת, מכוניות שגם כך חיללו את השבת, ומצד שני להמשיך לתת הכשר למחללי שבת כאלה שבגללם אלפי, אם לא עשרות אלפי יהודים מחללים את השבת".

"אם היו מורידים את ההכשר שפע שוק היו נכנעים. כידוע עמדתנו של הגרי"ש שאסור להכנס למקום וזה בגדר של מחלל שם שמיים".

אולי קרתא לא באזור חרדי אמנם, אך טוענים שזה יביא לפתיחת מסחר במקום בשבת?

"הרי זהו המצב בדיוק בשפע שוק. מה אמרנו כל העת? שרשת AM-PM גורמת למאות חנויות לפתוח בשבת, למרות אי רצונם בכך, אך כללי התחרות מכריחה אותם. ובכך נפרצת חומת השבת ברחבי הארץ באופן מחפיר ביותר. אין כאן חשש או שמא, יש כאן עובדה קיימת שכבר נוכחנו בה. מאז פתיחת רשת AM;PM ע"י דודי וייסמן משפע שוק, שבת קדשנו מתחללת בראש חוצות, בכפייה בעצם, על אלו שלא רצו לפתוח, וכאן ב´קרתא´ בגלל שמא ואולי, נחרדים? זו בושה !".

אז הכל עניין של כסף?

"כן. הכל עניין של אינטרסים. בהתחלה הם דווקא הלכו איתנו, אבל כשהם הבינו שהם הולכים להפסיד פה הרבה כסף, הם פשוט נעלמו. זה מקומם וזה בלתי נתפס".

יש דרגות בחומרת ה´חילול שבת´?

"שלא תבינו לא נכון, אין הבדל בין אלו לאלו. את החילול שבת חייבים להפסיק. לא שנא קרתא ולא שנא שפע שוק. אבל העדה הם האחרונים שיכולים לזעוק על חילול שבת כשהם ממשיכים לתת הכשר למחללי שבת, כשברור לכל שהורדת ההכשר היה מביא לתוצאה בלתי נמנעת של חילול שבת, ולכן ביקשנו כבר בבר מהעדה להוריד ההכשר ולא הבו לשמוע, כעת למה שניתן ידינו למהלך שלהם שלכל הדעות הרב פחות חמור משפע שוק".

בתגובה לדברים החריפים שמשמיעים גורמים בכירים בוועדה למען השבת, מגיבים גורמים בוועד הכשרות של העדה החרדית במילים חריפות לא פחות: "הגרערס נוסעים לרעבע באגד שמחללת שבת".


"מה קרה שהתעוררתם פתאום? אתם שוב מתממים או עושים את עצמכם תמימים? מה עם אגד? הגערערס נוסעים לרעבע באגד שמחללת שבת. שופרסל לא מחללת שבת? חסרים מפעלים שמחללים שבת? זו המציאות! זו המדינה! אז מה הם רוצים שנעשה, שנסיר את ההכשר בגלל שאותו אחד מחזיק גם חנויות שפתוחות בשבת?"

אז אתם למעשה אומרים שאין ברירה, צריך לתת הכשר למחללי שבת?

"לא. אנחנו נותנים הכשר לבית אריזה שמוכר את המוצרים גם לרשת שמחללת שבת. זה ממש לא אותו דבר".

אבל, מאי שנא החילול שבת של קרתא והחילול שבת של אותה רשת?

"יש הבדל גדול, בקרתא מחללים שבת בפועל, שם, אנחנו לא יכולים להיות אחראיים על מה שהם עושים עם המוצרים שלנו. מה אתה רוצה, שלא ניתן הכשר לברמן ולאנג'ל כי מוכרים אותם ברשת הזו?".

אם אני מסכם את מה שאתה אומר, אז אין לכם כוונה להפסיק להם את ההכשר, אתם לא רוצים להפסיד בגלל זה.

"זה לא קשור להפסד. זה קשור לעובדה שחילול השבת הוא לא רק של הרשת הזו, אי אפשר לעצור את כל הכשרויות שלנו בגלל זה. אנחנו נצטרך לא לתת הכשר לאף אחד".
 ---------- Forwarded message ----------
Date: 2009/7/28
Subject: האם מדברת לראשונה: "הכניסו לי עירוי עם אזיקים"
To:

האם מדברת לראשונה: "הכניסו לי עירוי עם אזיקים"
בראיון ראשון ובלעדי לעיתון ´מעריב´ מספרת י‭,´‬ האם שהציתה את ירושלים, על מחלת בנה הקטן, החשדות נגדה, הפגנות העדה החרדית, המעצר הטראומטי והשחרור המיוחל לביתה. האם מספרת על חווית המעצר והחקירה : "התייחסו אליי בצורה מזעזעת. בכל רגע מישהו נכנס ושאל ´מי זו‭´?‬ והחוקרים ענו, הפושעת המפורסמת"
כיכר השבת ז' אב תשס"ט 09:44 28.07.09 הדפסה

הכותרת הראשית של ´מעריב´, הבוקר
בראיון ראשון ובלעדי לעיתון 'מעריב' מספרת י‭,'‬ האם שהציתה את ירושלים, על מחלת בנה הקטן, החשדות נגדה, הפגנות העדה החרדית, המעצר הטראומטי והשחרור המיוחל לביתה.

"השוטרים אמרו לי, 'את מבינה בכלל במה מאשימים אותך? את יודעת שהרבה שנים לא היה מקרה דומה לשלך? יושיבו אותך ל־40 שנה‭'!‬ ואני הייתי המומה שמדברים אליי ככה. אני רגילה לסביבה שבה רק מכבדים אותי. לא מתוך גאווה אני אומרת, אבל הייתי האישה הכי תומכת במחלקה בבית החולים. וכשחזרתי הביתה והשכבתי את הילדים, קיבלתי טלפונים מחברות שהייתי צריכה לתמוך בהם", מספרת האם.

עוד מעידה האם ואומרת כי "התייחסו אליי בצורה מזעזעת. בכל רגע מישהו נכנס ושאל 'מי זו‭'?‬ והחוקרים ענו, 'זאת הפושעת המפורסמת‭.'‬ הסתובבתי וראיתי שכתוב על השולחן, 'תיק פלילי‭.'‬ הרגשתי שאני הולכת להתעלף. מה יש לי עם פלילים בכלל? יש לי קשר עם כלים, עם כביסה, לא עם פלילים. לקחו אותי לטביעות אצבעות ולא רציתי לחתום. וכל הזמן העליבו אותי. אמרו, יאללה, תשימי כבר את האצבע יה פושעת. אמרתי לעצמי, אני צריכה לשמור גם על זכות הרגשות‭."‬

האם טוענת כי המשטרה לא גילתה התחשבות בהריונה המתקדם. "ישבתי בחדר המיון בחוץ על הספסל, עם אזיקים על הידיים והרגליים. הרבה אנשים מוכרים וזרים עברו מולי והסתכלו. לא הורידו לי את האזיקים, כאילו הייתי פושעת הכי מסוכנת. החוקרת נכנסה אחריי אפילו לבדיקת שתן. אמרה לי, תביאי את השתן בעצמך אל האחיות. היו לי אזיקים, אז הייתי צריכה ללכת עם השתן בידיים מעל האזיקים, כמו משלוח מנות, לאורך כל המחלקה. איזה בושות! כולם פחדו להסתכל. אפילו את העירוי הכניסו לי כשהייתי אזוקה בידיים. זה היה מזעזע‭."!‬

היא כמובן מכחישה מכל וכל שהרעיבה את בנה. "הילד היה חולה במחלה חיסונית, סוג של כשל אוטואימוני‭,"‬ היא אומרת. "הוא סבל מתת תזונה קשה, חום והקאות. אף אחד לא ידע מה יש לו. בבית החולים עשו עליו את כל הניסויים בעולם. מיליוני בדיקות שלא הצליחו לזהות את המחלה שלו. ואני התערבתי אצל הרופאים. לא ישבתי בשקט. בתקופה האחרונה כבר לא האמנתי להם. כל הזמן ביררתי מה עושים לילד, וכנראה שהם לא אהבו את זה‭."‬

הראיון המלא מתפרסם ביום שישי במוסף 'סופשבוע' של העיתון.

http://www.kikar.net:80/data/auto/images/articles_2904_picture_id_be2f0641.jpg